Про це Данілов розповів під час брифінгу за підсумками засідання РНБО. Засідання Ради нацбезпеки та оборони відбулося під головуванням президента Володимира Зеленського 19 лютого.

Зверніть увагу Яка це в біса провокація, це – війна: Кравчук про ситуацію на Донбасі та п'яту колону

Докладніше про заяву Данілова

Секретар РНБО підкреслив: є ситуація щодо повернення до рішення РНБО від 5 грудня 2019 року, коли запроваджували 5 сценаріїв на території окупованого Донбасу. І зараз ці 5 сцеріїв будуть піднімати.

Відповідним структурам і відповідним посадовцям президент України дав вказівку переглянути всі ці речі. І за необхідності зробити нові поправки та нові реакції. Наші військові у будь-який момент є готовими до закритого засідання в разі необхідності з цього приводу,
– зауважив Данілов.

За його словами, вищевказане доручення від президента отримали, зокрема, головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, міністр оборони Андрій Таран, перший заступник секретаря РНБО Михайло Коваль і заступник керівника ОПУ Роман Машовець.

"Вони повинні мати це питання на контролі. Вони зараз повертаються до цього рішення, роблять аналіз ситуації, яка прийшла після 5 грудня 2019 року. І у відповідний спосіб готують нове засідання РНБО щодо цієї теми", – констатував він.

Що ще говорив секретар РНБО

  • На превеликий жаль, останнім часом українська сторона фіксує значне збільшення порушень режиму припинення вогню та активізацію ворожих снайперів.
  • Тому така ситуація вимагала негайної реакції з боку керівництва держави.
  • Члени РНБО заслухали доповідь головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова та голову Служби зовнішньої розвідки Валерія Кондратюка.
  • Рішення, ухвалені на засіданні, мають гриф "таємно", тому їх не можна розголошувати.

Що цьому передувало: важливий момент

  • В листопаді 2020 року українська делегація у ТКГ представила "План дій щодо Донбасу". Він складається з 5 основних пунктів.
  • Зокрема, слід вивести всі незаконні збройні формування з території України на початку 2021 року.
  • Росія має припинити видавати російські паспорти на окупованій території, а Україна – відновити контроль над своєю ділянкою українсько-російського кордону.
  • На Донбасі збільшиться чисельність місії ОБСЄ в 4 рази. І лише після цього на окупованих територіях пройдуть місцеві вибори.
  • Але Росія заявила, що це суперечить мінським домовленостям.

5 кроків плану України щодо Донбасу інфографіка 24 канал
План України щодо Донбасу: 5 основних кроків / Інфографіка 24 каналу