Про це розповіли в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Вдалось повернути на батьківщину тіла 25 військових.

До теми Україна повернула тіла ще 45 полеглих воїнів

"Операцію проводили за співпраці уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, Олега Котенка та інших силових структур України. Процес повернення тіл відбувається відповідно до норм Женевської конвенції", – написали у Міністерстві реінтеграції.

Проблема ідентифікації

Станом на 12 липня Україні вдалось повернути додому понад 400 тіл військових. Більшість з них – це ті, хто загинув на території заводу "Азовсталь" у Маріуполі.

За словами Костенка, родичі оборонців Маріуполя розуміють, що ті могли загинути, тому здають ДНК. Це пов'язано з відсутністю документів у загиблих. Проте коли почнуть повертати захисників з різних напрямків, то можуть виникнути проблеми – будуть тіла, але не буде ДНК.

"Тому коли я веду перемовини, то є домовленість з росією писати про те, хоча б звідки тіло — Луганський напрямок, Волноваха чи Харківський напрямок тощо. Бо дуже багато тіл без документів, ми не знаємо, хто вони", – сказав Костенко.

Тіла оборонців потрапляють у морги Києва, Харкова чи Дніпра. Також планують створити морг у Запоріжжі.

Важливо З полону бойовиків на Донбасі звільнили декілька десятків водіїв-волонтерів

Як росія ставиться до своїх мертвих

Окупанти не забирають тіл своїх військових. Зокрема, на Херсонщині вбитих спалюють у крематоріях або просто неба. росія приховує кількість втрат, щоб не виплачувати родичам гроші. Рідним говорять, що солдат просто зник безвісти.

Зверніть увагу – як працює українська авіація: дивіться відео