Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко зазначив, що угоду підписали ще у 1999 році за президентства Леоніда Кучми. Урядовець нагадав, що відтоді багато речей змінилось.

Читайте також У Зеленського відреагували на переговори Путіна, Меркель та Макрона

Чому припинили угоду

Ткаченко розповів, що Росія занадто захопилась виконанням 4 статті угоди. У ній мовилось, що сторони заохочуватимуть організований груповий, індивідуальний туризм та навіть спеціалізовані групи.

Ці групові, індивідуальні та спеціалізовані "туристи", не спитавшись, прийшли у Крим та Донбас і почали нищити нашу культуру, архітектуру, економіку, мову. Забирати життя людей,
– наголосив міністр.

Тому, за словами Ткаченка, це можливість ще більше сфокусуватися на внутрішньому українському туризмі. Політик підсумував, що нам є що роздивитись самим та показати гостям, проте тільки тим, хто виконує закони та міжнародні норми.

Що передбачала угода

  • У документі було зазначено, що сторони зобов'язувалися сприяти державним туристичним органам щодо встановлення та розширення співпраці між російськими та українськими туристичними організаціями.
  • Однак, оскільки Росія напала на Україну та окупувала території Криму та Донбасу, то співпрацю у цій сфері зупинили. Очевидно, що її перспективи фактично відсутні.