У МЗС наголосили, що таке рішення Сирії – це недружній акт. Мовиться про посягання на суверенітет та територіальну цілісність України.

Зауважте Росія вивезла кораблями до Сирії майже 100 тисяч тонн викраденого українського зерна

Окрім того, вчинок Сирії є грубим порушенням:

  • українського законодавства;
  • Статуту ООН;
  • основоположних норм і принципів міжнародного права.

Не маємо сумнівів, що сирійський режим намагається надати псевдосуб'єктності російським окупаційним адміністраціям на Донеччині та Луганщині на замовлення своїх кураторів в Кремлі. У відповідь Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з Сирією без розриву консульських відносин,
– мовиться у повідомленні.

Заява Кулеби

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що влада має чітку позицію. На будь-які спроби підірвати суверенітет та територіальну цілісність України є максимально жорстка реакція. Інтереси країни захищають усіма доступними способами. Зокрема, й на дипломатичному фронті.

Зеленський відреагував на рішення Сирії

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія все-таки "вичавила із Сирії повідомлення про нібито визнання окупаційних структур на Донбасі як нібито держав". Український лідер назвав це нікчемною історією.

За словами Зеленського, жодних відносин України з Сирією більше не буде. Тим часом санкційний тиск проти Сирії посилиться.

Зауважте – Джонсон потролив Путіна: дивіться відео