Зеленський закликав не повчати та не підганяти ЗСУ

Про це він сказав у традиційному вечірньому зверненні до нації 31 травня. Очільник держави зауважив, що Україна цінує кожну думку, але насамперед вона цінує кожне життя.

Більше Росія тепер не зможе спрямувати на фінансування терору десятки мільярдів євро, – Зеленський

Це аксіома. Україна ніколи не робитиме, як Росія, яка кидає людей у пекло боїв лише тому, що в Москві побажали щось захопити за декілька днів або до певної дати,
– підкреслив Зеленський.

За його словами, Збройні Сили Україні, розвідка, Нацгвардія та усі, хто захищає державу, хоч і поступово, але невідворотно зривають плани російського агресора.

До того ж фронтову ситуацію варто оцінювати комплексно. Тобто по всьому фронту, а не по одній ділянці, де найбільш "жорстко" і яка привертає найбільшу увагу.

Президент розповів про ситуацію на фронті

Володимир Зеленський коротко розповів про загальну ситуацію в зоні активних бойових дій. Дуже складно на Донбаському напрямку – Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Курахове зараз є епіцентром протистояння.

Він зауважив, у Сєвєродонецьку є велике хімічне виробництво. З огляду на це, дії російської армії там, зокрема сліпе авіабомбардування, є справжнім божевіллям.

"Але на 97-й день такої війни вже не дивує, що для російських військових, для російських командирів, для російських солдатів будь-яке божевілля – абсолютно прийнятне", – зауважив український лідер.

Разом з тим, є й кращі новини – українська сторона має певні успіхи на Херсонському напрямку та просування на Харківщині. У Запорізькій області наші війська стримують тиск окупантів.

У загальній картині, за словами президента, видно, що українські захисники й захисниці проявляють максимальну хоробрість і залишаються господарями фронтової ситуації. І це попри те, що росіяни досі мають значну перевагу у техніці та кількості живої сили.

Звичайно, кожному в Україні хочеться, щоб усі наші території, усі наші люди були звільнені вже сьогодні, якнайшвидше. Повне відновлення територіальної цілісності нашої держави – це наша мета. Але діяти треба обережно, цінуючи життя,
– знову наголосив Зеленський.

Варто послухати – Зеленський звернувся до українців на 97-й день війни: дивіться відео