Про це в ефірі 24 каналу розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він підкреслив, що українці відстоювали свою державність впродовж століть, починаючи з часів київських князів. Ця боротьба триває і сьогодні.

Зверніть увагу Ми були, є і будемо, – Зеленський привітав українців із Днем державності

На переконання Ткаченка, впродовж усього часу зберігався дух, традиції та цінності нашої нації, зокрема жага до свободи та переконання у тому, що влада може і має переобиратися. Відтак, він вважає, що сьогодні предки українців дивляться на нас з надією, що ми все ж втілимо їхні мрії в реальність.

Факт того, що ми запровадили і святкуємо цей день – це усвідомлення того, чиїми нащадками ми є і що цій державі понад 1000 років,
– констатував міністр культури.

Він поділився, що у цей день розмовляв з кількома людьми, які з зацікавленням почали розпитувати про деякі моменти української історії, де і що було зображено, коли і що відбувалося.

"Тобто ми фактично простягаємо цей ланцюжок історичної правди і розповсюджуємо для всього населення України", – вважає Ткаченко.

Результатом цього є те, що українці починають розуміти, наскільки великою є наша спадщина, культура та історія, і чим ми можемо пишатися.

Українці та росіяни – зовсім різні

"Мої колеги, західні міністри кажуть про те, що відмінність між Україною та росією одразу відчувається в соціокультурному аспекті – як люди взаємодіють між собою, як вони спілкуються, допомагають один одному. Цей контраст очевидний від початку", – розказав Олександр Ткаченко.

Він підкреслив, що цього не можна набути за 30 років. Це передається від покоління до покоління. І навіть якщо хтось із представників нашої нації, міг забути щось про себе та своє коріння, це не означає, що він не зможе це згадати.

Ми повертаємо собі гордість, шану нашій історії, і не треба озиратися на москву. У принципі москва мала б бути частиною великої Русі, частиною Києва. І не їм повчати нас у тому, де і чия історія. Ми обійдемося без їхніх, так би мовити, порад,
– підсумував український міністр.

Міністр культури та інформаційної політики розповів про День Української Державності: дивіться відео

Як відомі українці вітали з Днем нашої державності

  • Президент України Володимир Зеленський 28 липня виступив у Верховній Раді, де й виголосив свою промову з нагоди свята. Він підкреслив, що Україна буде не новою легендою про героїчний опір, а справжньою державою переможців.
  • Привітали українців й наші зірки. До прикладу, співачка Наталка Карпа назвала українців фантастичними та закликала усіх плекати та зрощувати наше спільне майбутнє.
  • Ведучий Володимир Остапчук красномовно назвав українців молодою кров'ю з тисячолітньою історією, і нагадав, що вороженьки – то роса на сонці.
  • Лідер гурту O.Torvald Женя Галич, який під час повномасштабної війни вступив до лав ЗСУ, зауважив, що наша історія почалася багато років тому, і пишеться сьогодні кожним українцем, власною боротьбою та вірою у свою країну.