Президент наголосив, що Україна – самостійна, вільна та неподільна держава. І буде такою завжди.

Днем раніше Готуємось до важливих подій, – Зеленський звернувся до українців

Нам точно усміхнеться доля, – звернення Зеленського до українців

Глава держави наголосив, що нашу велику українську сім'ю єднає родина державних символів України. Це три брати: державний прапор України, Державний Герб і Державний Гімн. Але "дуже важливо не лише відзначати появу державності, але й об'єднуватись для її збереження".

Глава держави пригадав слова з Гімну, наголосивши, що нам ще точно усміхнеться доля. Оскільки саме така доля українців.

Ми думали, що запанували у своїй сторонці, ми кладемо душу й тіло за нашу свободу. Бо забули, що далеко не всі вороженьки, як роса на сонці. Але ми не забули, якого ми роду, а отже, нам точно усміхнеться доля. Бо це наша доля,
– сказав президент.

Президент опублікував емоційне відео. У ньому є кадри зі святкування Дня Незалежності 2021 року, кадри з Революції гідності та з російсько-української війни.

Згодом Офіс Президента опублікував емоційніше відеопривітання. Там Володимир Зеленський нагадав нам, що Україна існує з давніх-давен, весь час її намагались поневолити, чимало разів знищити, але українці не дозволяли цього зробити. Ми держава, в якій почалась історія християнства Східної Європи, в які почалась історія незламності, яка зараз захоплює цілий світ.

Це Україна. Історія її державотворення налічує тисячі років, але тільки цьогоріч ми вперше відзначаємо День української державності. Нам не потрібні салюти й помпа, аби показати, яке значення становить власна державність для українського народу. Сьогодні ми захищаємо її зі зброєю в руках, 155 днів поспіль. Можна сказати. що дня нас День державності це кожен день – кожен день ми б'ємося, аби кожен на планеті нарешті зрозумів, що ми не колонія, а неподільна і незалежна держава,
– сказав президент.

Глава держави наголосив, що Україна бере свій початок щонайменше півтори тисячі років тому, з часу офіційно визнаної ООН і ЮНЕСКО дати, коли Кий, Щек, Хорив і Либідь заснували столицю України. Вона єдина законна спадкоємиця Київської русі, надбань і здобутків її правителів, спадкоємиця козацької держави та правонаступниця УНР та Української держави Гетьмана Павла Скоропадського.

Україна має багаті традиції законотворчості, писемності та дипломатії. Сотні пам'яток джерел та документів містять писемні згадки про нашу державу та її визнання з боку інших держав та правителів.

Також Україна має особливі військові традиції. Це Батьківщина знаних воїнів, борців за свою свободу та державність. Всі етапи історії України, її захисту і боротьби можна описати одним реченням, що "ми були, є і будемо", бо сини та доньки України завжди стають на її захист. Зараз наші бійці обороняють нашу Державу на землі, у воді й у повітрі небі під іменами своїх предків, які боронять її з небес.

Наші янголи мають крила, але під крилами зброя. Ми ніколи не дістаємо її першими, але якщо нападають на наш дім – стоїмо до останнього. Бо втрачаючи власну державу будь-який народ втрачає передусім не територію, не гектари, не квадратні кілометри, не суші або акваторію. Втрачаючи власну державу – народ втрачає власне лице, власне ім'я, свою самобутність, ідентичність, пам'ять, а з ними свої серце і душу. А це для нас набагато страшніше від ворожих армій, літаків, ракет і танків. Тому мільйони з нас готові зупиняти їх без страху і боронити найцінніше ціною власного життя. Бо втративши те, що має для нас сенс, ми втрачаємо сенс самого життя. Бо для нас жити у неволі – це не жити, бути залежними – це не бути. Бо несамостійна і невільна Україна – це не Україна,
– підсумував президент.

Українці знають слово рабство лише зі словників, але не мають його в головах. Ми ладні віддати останню сорочку за те, що є в нашому серці, і ладні битися за свою державність до останнього – до останнього ворожого солдата.

Ми не здамося, поки не проженемо зі свого дому останнього окупанта і не звільнимо останній метр української землі. Те, що для ворога мішені й невідомі назви на карті, для нас святині й місця, знайомі з дитинства.

Вони виконують чужі злочинні накази, ми – свій священний обов’язок. Ми б'ємося за різне, тож і фінал цієї битви для кожного буде різним. За значенням. І навіть за звучанням. По-русски – это провал спецоперации. Українською – перемога у війні! Ось чому вона буде. Ось чому буде наша держава. З Днем Хрещення України-Русі! З Днем Державності України!,
– закінчив свою промову Володимир Зеленський.

Глава ОП Андрій Єрмак теж привітав українців із Днем державності. Він наголосив, що українці незалежні, вільні, сильні та неподільні, а Українська держава є і буде.

Неспокійний ранок. Спроба ракетного терору від тих, хто не знає, що таке свобода. Тих, хто обрав рабство і телевізор замість волі. Вони історично бояться вільних людей, бояться українців. Але нам точно усміхнеться доля. Бо ми самі вирішуємо, якою вона буде. Єдність, потужність, сміливість, успішність – це синоніми української держави,
– написав він.

Крім цього, очільник Офісу Президента сказав, що наші вороги гинутимуть, як роса на сонці, під ударами нашої зброї.

Як росія та білорусь "привітали" Україну з Днем державності

  • Під ранок 28 липня з території білорусі ворог здійснив масовий запуск ракет. На українські міста спрямували одночасно 20 смертоносних снарядів. 9 з них приземлилися в лісі біля Гончарівського у Чернігівській області.
  • Загалом на Чернігівщині цього ранку було понад 10 "прильотів". Інформація щодо жертв та руйнувань уточнюється.
  • Крім цього, російські окупанти завдали ракетного удару по об'єкті інфраструктури у Вишгородському районі Київської області.
  • Вночі ворог двічі вдарив по Харкову. Спалахнули пожежі. Також було чуто вибухи у Миколаєві, але детальної інформації наразі немає.

До теми – актуальна інформація від Генштабу на 155 день війни: дивіться відео