Про це під час свого вечірнього звернення 27 липня розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Окрім цього, глава держави розповів про нового очільника Офісу генпрокурора.

Цікаво росія могла втратити в Україні до 125 тисяч осіб убитими й пораненими, – The Economist

Зеленський прокоментував влучання по Антонівському мосту

Під час свого звернення президент відзвітував за добу, що минає. Зокрема, він прокоментував удар ЗСУ по Антонівському мосту на Херсонщині, а також інші зруйновані в області переправи.

Звичайно, всі вони будуть відбудовані, але вже нами. Робимо все для того, щоб в окупантів не залишалося жодних логістичних можливостей на нашій землі. Хоч би які в них були плани – ми їх зламаємо,
– наголосив Зеленський.

Він додав, що Україну звільнятимуть воєнними, дипломатичними та всіма іншими доступними інструментами, поки ЗСУ не вийдуть на її законні кордони.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

До теми Антонівський міст: чому він такий важливий для окупантів і для чого його руйнувати

Президент розповів про нового генерального прокурора

Зеленський зауважив, що 27 липня Верховна Рада України погодила призначення нового генерального прокурора. Ним став Андрій Костін.

"Людина порядна, професійна, уміє працювати системно. Серед його найголовніших завдань суспільство бачить забезпечення всього, що необхідно для притягнення росії до відповідальності за війну", – зазначив глава держави.

Президент додав, що мовиться про:

  • співпрацю з Міжнародним кримінальним судом та державами-партнерами, які допомагають встановлювати конкретних винних серед російських військових,
  • фіксацію фактів скоєних окупантами злочинів,
  • забезпечення формування доказової бази для притягнення до кримінальної відповідальності кожного воєнного злочинця.

"Офіс Генерального прокурора є однією з ключових інституцій, які працюють для того, щоб усі російські вбивці й кати відповідали за скоєне проти українців", – пояснив президент.

Варто прочитати Андрій Костін став новим генпрокурором: що про нього відомо

На українців чекають дуже важливі події

Зеленський розповів, що Україна готується до збільшення експорту електрики споживачам у Європейському Союзі.

Попри таку війну ми в рекордний термін забезпечили приєднання енергомережі України до енергосистеми всієї Європи. Наш експорт дає нам змогу не тільки мати валютну виручку, але й допомагати нашим партнерам вистояти проти російського енергетичного тиску,
– зауважив президент.

Він додав, що поступово Україна буде одним з гарантів європейської енергетичної безпеки саме завдяки внутрішньому виробництву електрики.

"Готуємося до дуже важливих політичних і дипломатичних подій, які заплановані на другу половину цього тижня. Передусім це стосується завтрашнього відзначення Дня Української Державності. Але не тільки цього. Будуть ще події, будуть ще новини", – зазначив глава держави.

Зеленський заявив, що український уряд щотижня посилює нашу державу, робить речі, які зближують її з Європейським Союзом, а також забезпечує додаткові сили, щоб протистояти росії.

Зауважте Як HIMARS та інша точна зброя змінюють перебіг війни: відео майстерності ЗСУ

Глава держави розповів про загибель Героя України Олександра Кукурби

Зеленський зазначив, що 27 липня також відбулося спільне засідання Міжнародної санкційної групи під керівництвом Андрія Єрмака і Майкла Макфола. У ній взяли участь представники українського парламенту – керівництво Верховної Ради, фракцій та груп.

"Напрацьовуються нові рішення, які збільшать ціну для росії за війну. Зокрема, є ініціатива щодо посилення відповідальності на рівні Євросоюзу за ухилення від санкцій та ініціатива щодо обов'язкового розкриття інформації про будь-які ділові контакти, спільне володіння корпоративними правами та власністю з громадянами росії", – додав президент.

За його словами, санкційна група Єрмака-Макфола координуватиме свою роботу з представниками українського парламенту.

І ще одне. За час повномасштабної війни 160 українським воїнам я надав звання Героя України. І серед них – одному з найефективніших українських льотчиків, майору Олександру Кукурбі,
– розповів Зеленський.

У квітні президент вручив бійцю орден "Золота Зірка" в Білій Залі Героїв України в Маріїнському палаці. А вчора майор Кукурба загинув під час свого сотого бойового вильоту.

"Справжній український герой, якого ми будемо завжди пам'ятати. Вічна пам'ять усім, хто загинув за Україну! Слава кожному й кожній, хто захищає нашу державу! Слава Україні!", – підсумував глава держави.

Буде цікаво – Хлань розповів, що по Антонівському мосту вже неможливо проїхати технікою: дивіться відео