Вперше удару біля споруди завдали 19 липня. Тоді там ліквідували позицію протиповітряної оборони ворога. Чому знищення Антонівського моста є важливим кроком для звільнення Херсону – читайте в матеріалі 24 каналу.

Ця подія ЗСУ, ймовірно, вгатили по Антонівському мосту: у мережі показали потужні відео "прильотів"

Чому потрібне знищення Антонівського моста

Це переправа, яка сполучає Херсон із окупованими частинами лівобережжя. У розвідці Міноборони Великої Британії 20 липня пояснили, що міст є вкрай важливим для логістики російської армії. Цим шляхом росія може робити забезпечення чи взагалі вивести свої війська з території, яку вона змогла захопити на захід від річки.

Нижня течія Дніпра є природним бар'єром із шириною водного шляху близько тисячі метрів. Контроль над дніпровськими переправами, ймовірно, стане ключовим фактором результату боїв у регіоні,
– акцентували аналітики розвідки Британії.

Схожу думку вже після удару по Антонівському мосту 26 липня висловив військовий аналітик Олег Жданов. Він підкреслив, що знищення Антонівського моста "сильно ускладнить логістику противнику, що не дасть їм змоги повною мірою підживлювати свої угрупування навколо Херсона". Адже це практично точка, від якого залежить пряме транспортне сполучення з тимчасово захопленим Кримом.

Розташування атакованого Антонівського моста / Карта Google

Війська росіян можна відрізати від постачання

Полковник СБУ та нардеп Роман Костенко розповів виданню "Настоящие время", що повне відрізання ворожих військ у Херсоні справді можливе. Однак для цього потрібне знищення не лише одного Антонівського моста. Також важливими транспортними артеріями ворога є і 2 інші переправи:

Коли ми відріжемо резерви противника, усі війська (ворога – 24 канал) на правому березі перетворяться на наші "трофеї". Ми знаємо скільки їх там. Якщо це угруповання залишиться відрізаним, їм буде важко утримувати оборону. Перевага буде вже на нашій стороні,
– підсумував полковник.

Проте він додав, що в будь-якому випадку рішення щодо стратегічних кроків ухвалює командування армії. Тому не можна напевне сказати, що ЗСУ будуть знищувати всі мости через Дніпро у південних областях. Зрештою, Каховська ГЕС розташована за 90 кілометрів від Херсону та навіть із нею у росіян буде значно гірша логістика. Також Костенко сказав, що ціль України незмінна – звільнення всіх територій, а не лише Херсона. Тому нашим військам згодом знадобиться теж переправлятися через Дніпро.

росіяни можуть помститися за удар по мосту

Експерт Олег Жданов закликав усіх українців у жодному разі не ігнорувати сигнали тривоги. Адже, якщо підтвердиться знищення Антонівського моста, росіяни захочуть відповісти у звичний для них спосіб – ударами по мирних містах.

Якщо міст було знищено або виведено з ладу на довготривалий термін, то варто очікувати вночі та найближчі дні на відповіді, тобто на ракетні удари по цивільних об'єктах. Будьте обережні та не нехтуйте повітряними тривогами,
– закликав Жданов.

Головне про атаку Антонівського мосту 26 липня

  • Наприкінці доби жителі Херсону почали чути багато звуків потужних вибухів.
  • Пропагандисти кремля та колаборанти сказали, що атаки було три. Однак, мовляв, ППО перехопило всі ракети.
  • Люди, які живуть неподалік від моста одразу вказали на те, що всіх намагаються обманути, оскільки о 22:45 цей міст як переправа "припинив своє існування".
  • Опівночі з'явилося відео обстрілу Антонівського моста 26 липня, яке підтвердило, що влучання в ціль таки було.
  • Українці не оминули увагою цю подію та одразу почали тролити росіян із мемами про Антонівський міст. До цього в мережі долучилися не лише великі компанії, а й народні депутати.
  • Станом на 5 годину ранку наступної доби ЗСУ ще не підтверджували та не спростовували інформацію, що це вони завдали удару системами HIMARS.

Удар по мосту в Херсоні: дивіться відео

Трьома днями раніше – ЗСУ вдарили по мосту через Інгулець під Херсоном: дивіться відео