На думку України, Росія повинна взяти участь у переговорах. Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, пише "Радіо Свобода".

Важливо Маємо те, що маємо, – Тихановська знов відповіла на питання про Крим

Джапарова пояснила, що саме Росія окупувала Крим і несе повну відповідальність за ситуацію на півострові.

Однозначно, будемо запрошувати. Ми це вже оголосили. Ми шукаємо відповідну форму запрошення. Ми вважаємо, що це країна номер один яка повинна брати участь у подібних форматах,
– наголосила Джапарова.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про плани проведення саміту Кримської платформи. Це має відбутися у травні 2021 року у Києві.

Що відомо про Кримську платформу

  • Наприкінці вересня 2020 року у МЗС України повідомили про плани проведення Кримського саміту, який має стати найвищим рівнем міжнародного охоплення ініціативи Кримська платформа.
  • Раніше президент України представив в ООН концепцію Кримської платформи та запропонував міжнародним партнерам долучитися до відповідної ініціативи щодо деокупації півострова.
  • У жовтні 2020 року про свою зацікавленість в цьому переговорному процесі заявила Польща. Офіційний Київ також очікує приєднання до платформи з деокупації Криму Туреччини, Малайзії, Словаччини, Великої Британії та інших країн.
  • У Кремлі не раз вказували на те, що питання Криму закрито і Росія не має наміру включати його в міжнародні переговори.