Про промову українського міністра та головні моменти з його виступу пише пресслужба МЗС України.

Водночас Не лізьмо поперед батька в пекло, – Арахамія про закриття кордонів Лукашенком і роль України

Що сказав Кулеба про ситуацію в Білорусі: головні тези

  • Прагнення білоруського суспільства пов’язані виключно з реалізацією фундаментальних демократичних свобод.
  • Насильницька реакція влади країни на цей мирний запит не відповідає універсальним зобов’язанням держав щодо захисту прав людини.
  • Країни "Люблінського трикутника" були серед перших, хто закликав офіційний Мінськ до стриманості та діалогу, проте у відповідь почули лише безпідставні звинувачення.
  • Важливо відстежувати ситуацію у Білорусі із залученням міжнародних правозахисних механізмів та продовжувати моніторинг ситуації.
  • Україна вважає абсолютно неприпустимим втручання у внутрішні справи Білорусі.

Ми застерігаємо Російську Федерацію від кроків, які можуть призвести до підриву політичного суверенітету Білорусі та подальшої дестабілізації ситуації в регіоні в цілому,
– акцентував Дмитро Кулеба.

За підсумками термінових дебатів буде схвалена ініційована ЄС резолюція Ради з прав людини ООН "Ситуація з правами людини у Білорусі, пов’язана з президентськими виборами 2020 року". Співавтором документу стала й Україна.

З огляду на неприйняття цивілізованим світом масових порушень прав людини учасників післявиборчих протестів у Білорусі, резолюція передбачає запровадження механізму моніторингу ситуації з боку Верховного комісара ООН з прав людини.