Так, упродовж 17 – 18 березня додому повернулися 18 тисяч 402 громадян. Ще частина людей прилетіли 19 і 20 березня. Станом на 21 березня загальна кількість українців, які повернулися на батьківщину, становить 29 тисяч людей.

Посольство і консульство оперативно працюють, щоб усі громадяни могли повернутися додому, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Важливо Україна евакуює своїх громадян з усього світу: оприлюднено перелік рейсів

Загалом Україна евакуювала:

  • 7 тисяч 84 людей – 17 березня;
  • 11 тисяч 318 людей – 18 березня;
  • 3 тисячі 346 людей – 19 березня;
  • Майже 4 тисячі людей – 20 березня.
  • Приблизно 4 тисячі людей – 21 березня.

Зокрема, станом на 20 березня в Україну повернулися усі громадяни, які перебували на карантині в готелях Шарм-ель-Шейху та Хургади, а це – 830 людей. Вони вже пройшли необхідні контрольні процедури в аеропортах.

Також у МЗС сповістили, що 11 людей, які перебували в Єгипті з нетуристичною метою, 20 березня теж повернулися в Україну за сприяння посольства України в Єгипті.

Водночас у Державному агентстві розвитку туризму зазначили, що наразі жодних обмежень на перельоти чартерних рейсів, якими мають евакуйовувати українців з Єгипту, немає.

МЗС і посольство України перебувають у постійному контакті з органами влади Єгипту для вирішення усіх можливих питань, які виникатимуть у громадян під час перебування за кордоном. Ми подбаємо, щоб усі відпочивальники повернулися додому,
– запевнили у Держагентстві туризму.

Що відомо про евакуацію українців з Єгипту?Загалом у Єгипті станом на 16 березня перебували понад половина усіх українців, яких потрібно було евакуйовувати. Усе через те, що під час спалаху епідемії коронавірусу у північноафриканській країні уже стартував туристичний сезон.

Загалом протягом 17 березня українська влада планувала евакуювати українців з Єгипту 23 спеціальними рейсами, які мали доставити наших громадян з Шарм-ель-Шейха, Хургади і Каїру у Київ, Дніпро, Харків, Одесу і Львів.