Як зауважив Василь Боднар на своїй сторінці у Twitter, підписання меморандуму – це якісно новий крок для розвитку оборонно-безпекової співпраці.

Читайте також: Україна знайшла нового військового партнера

За його словами, Україна – перша держава східноєвропейського регіону, з якою Японія підписала подібний документ.

Водночас на сайті посольства України у Японії зазначається, що метою Меморандуму між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Японії є створення умов для просування двосторонньої співпраці та обмінів у сфері оборони.

Також під час візиту українська делегація:

– зустрілася з парламентським віце-міністром закордонних справ Японії Кендзі Ямада (сторони обговорили сучасний стан та перспективи співробітництва, а також актуальні питання міжнародної та регіональної безпеки);

– відвідала базу Морських сил самооборони Японії "Йокосука" та провела зустріч з начальником зазначеної бази віце-адміралом Годзіро Ватанаб;

– взяла участь у українсько-японських консультаціях з питань безпеки (сторони обговорили широке коло питань, які становлять взаємний інтерес, насамперед щодо глобальної та регіональної безпеки, а також перспектив розширення двостороннього співробітництва у сфері безпеки та оборони).

Нагадаємо, на початку вересня Держпідприємство "Промоборонекспорт", що входить до складу "Укроборонпрому", підписало меморандум з польською компанією SCAT. Відповідно до документу, на підприємствах концерну забезпечуватиметься ремонт торпед СЕТ-53М, а також проводитиметься забезпечення запасними частинами Військово-морські сили Республіки Польща.