Пряма трансляція на
Останні випуски

Україна узгодила з Угорщиною шляхи врегулювання мовного питання: заява МЗС

Україна узгодила з Угорщиною шляхи врегулювання мовного питання
Україна узгодила з Угорщиною шляхи врегулювання мовного питання / Фото з вільних мереж

МЗС України узгодило ключові питання з представниками Угорщини, в тому числі і щодо шляхів врегулювання мовного питання.

Про це у Twitter повідомив заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами візиту на Закарпаття.

"З обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися узгодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання "мовного питання", започаткування спільного прикордонного контролю, розвиток прикордонної інфраструктури. Крок по кроку до нормальності", – мовиться у повідомленні Боднара.

Читайте також: В Угорщині назвали Україні умови щодо нового закону про освіту

За інформацією видання "Укрінформ", український уряд проведе консультації з представниками угорської громади Закарпаття щодо реалізації нового закону про освіту. Відтак, на 14 лютого заплановані консультації представників Міносвіти України та угорської нацменшини.

Нагадаємо, восени 2017 року в Україні було схвалено новий закон про освіту, який передбачає навчання в усіх школах з 5 класу лише українською мовою. Це викликало обурення зі сторони Румунії, Росії, Греції і найбільше Угорщини. Аргумент – в Україні живе чимало нацменших цих держав, які повинні мати доступ до навчання рідними мовами.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі