Відповідне повідомлення з'явилося на офіційному сайті уряду Угорщини.

Читайте також: "Мовну" статтю закону "Про освіту" змінювати не будемо, – міністр Гриневич

"Україна не повинна вводити в дію освітній закон, який вона попередньо не погодила з представниками угорської нацменшини. Нам мало обіцянок, нам потрібні юридичні гарантії", – зазначив політик.

За його словами, український уряд повинен ухвалити таке рішення, яке б давало гарантії того, цей закон не вступить у силу, допоки не буде проведено відповідні консультації з угорцями.

Водночас він додав, що о це питання не є суто справою України та Угорщини, бо з ухваленням відповідного закону Київ, на його думку, порушив одну з міжнародних норм про захист нацменшин.

Угорщина очікує, що Україна змінить частину Закону про освіту щодо меншин відповідно до міжнародного права та рішення Венеціанської комісії, тобто проведе справжні консультації з закарпатською спільнотою щодо їхніх очікувань. За відсутності юридичних гарантій Угорщина залишає за собою право блокувати всі міжнародні ініціативи України в рамках ЄС і НАТО,
– зауважив політик.

Також Сійярто наголосив, що США також є зацікавленими у вирішенні цього "геополітичного" питання.

Нагадаємо, новий закон про освіту, передбачає навчання в усіх школах лише українською мовою з 5 класу. Це викликало протест з боку Румунії, Росії, Греції і найбільше Угорщини.