Таким чином, уряд прийняв план виконання указу президента про введення в силу рішення РНБО від 10 липня 2017 року "Про посилення контролю за в'їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, дотримання ними правил перебування на території України".

Відтак, МЗС і СБУ повинні забезпечити оновлення списку країн міграційного ризику, зокрема включивши в нього Росію, та проінформувати про це Кабмін і апарат РНБО.

Читайте також: Біометричний контроль в Україні для росіян і не тільки: що це таке і як працює

Окрім того, уряд доручив МВС, Держприкордонслужбі, ДМС, Службі зовнішньої розвідки та СБУ до 30 вересня забезпечити посилення контролю за в'їздом і виїздом з України іноземців, в тому числі, громадян Росії та осіб без громадянства.

МВС і Міграційна служба визначені відповідальними, а Мінрегіон – співвиконавцем за вдосконалення законодавства про порядок реєстрації місця проживання/перебування на території України іноземців, в тому числі громадян Росії та осіб без громадянства, що походять з держав міграційного ризику або в'їхали в Україну з території таких держав до 20 вересня.

Також до 30 жовтня МЗС, МВС, ДМС, Держприкордонслужбі доручено опрацювати механізм та етапність впровадження можливості в'їзду і виїзду з України іноземців, в тому числі громадян Росії, за закордонними паспортами, що містить безконтактний електронний носій; а також за участю СБУ – опрацювати питання впровадження попереднього електронного повідомлення іноземцями про в'їзд в Україну.

Кабмін також доручив до 30 листопада Мінекономрозвитку і торгівлі, ДПСУ, ДМС, Мінінфраструктури, Держспоживслужбі і Держспецзв'язку за участю органів місцевого самоврядування створити центри надання адміністративних послуг поблизу місць розташування контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Крім того, МВС, ДМС та ДПСУ повинні забезпечити початок роботи з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, в тому числі громадян Росії, під час здійснення прикордонного контролю.