З відповідною заявою представники України виступили на засіданні Шостого комітету Генасамблеї ООН.

Читайте також: Україна розірве угоду з Росією про Азовське море?

Незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, РФ почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації для українських та іноземних суден Такі брутальні дії повинні припинятися як незаконні, в тому числі в рамках Конвенції ООН з морського права,
– наголосили представники України.

За словами делегації, контроль над Азовським морем є поточною ціллю Кремля. У зв'язку з цим Україна закликала держави-члени ООН здійснити термінові кроки для припинення агресії, а також запобігання небезпеки, яку створює російська сторона в Азовському морі.

Що таке Конвенція ООН з морського права?Це резолюція, ухвалена Генасамблеєю ООН, якою оголошено ресурси дна морів і океанів за межами національної юрисдикції "загальною спадщиною людства", яку не мають права привласнювати жодна держава або особа. Конвенція передбачає нормативне регулювання таких міжнародно-правових інститутів: територіальне море і прилегла зона; протоки, що використовуються для міжнародного судноплавства; континентальний шельф; відкрите море; режим островів; міжнародний район морського дна.