Відповідний законопроєкт подав у Раду депутат від фракції "Голос" Андрій Шараськін. Його підтримав заступник секретаря РНБО генерал-майор Сергій Кривонос, який закликав депутатів розглянути документ якнайшвидше. Про це він заявив на пресконференції в агенції Інтерфакс-Україна.

Читайте також Я б такого заступника глави РНБО звільнив, – Саакашвілі про Кривоноса через критику Зеленського

Що сказав Кривонос

Заступник секретаря РНБО, який є одним з авторів законопроєкту, розповів, що у жовтні 2019 року концепцію представили Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Після цього створили робочу групу, яка співпрацювала з представниками силових структур.

Ми враховували досвід, отриманий нашими сусідами. Безпосередньо, Естонія, Литва, Польща. Як це робиться в тій же Швеції, в Сполучених Штатах, Швейцарії,
– додав він.

На його думку, законопроєкт стане своєрідною "абеткою" територіальної оборони і "розставить всі взаємовідносини, починаючи від президента України, закінчуючи останнім громадянином України, який проживає в далекому хуторі чи в далекому селі".

Також читайте Єрмак анонсував розведення сил на Донбасі відразу на 4 ділянках

Про зброю та військову техніку

Під час опрацювання програми розвитку територіальної оборони регіони будуть оснащені військовою технікою та зброєю.

Сказати, що там будуть танки, БМП, – я б це поки не казав. Завдання номер один – це володіння стрілецькою зброєю,
– наголосив Кривонос.

Він додав, що зброя повинна зберігатися вдома у членів територіальної оборони.

Охочих захищати суверенітет України мало

Андрій Шараськін відзначив, що, незважаючи на обов’язковість, охочих захищати незалежність України дуже мало. Саме через те закон про територіальну оборону треба ухвалити якнайшвидше – у лютому-березні 2021 року.

Залучатимуть молодь

  • За словами голови правління ГО "Всеукраїнське об'єднання "Патріот" та співавторки законопроєкту Ганни Майбороди, цей закон дасть можливість залучити молодь та студентів до підрозділів військ тероборони, як резервістів.
  • Вони зможуть проходити навчання та отримати військову професію без залучення до строкової служби.
  • Діятимуть підрозділи як під час військових маневрів в країні, так і в мирний час.