Відомо, що законопроєкт №7438 зареєстрували 6 червня 2022 року. Його автори зазначають, що звуки та світло від піротехніки шкодять психологічному здоров'ю людей під час війни, адже вони подібні до вибухів.

Важливо Додались обстріли з "Піонів" щодня, – Кім про погіршення ситуації на Миколаївщині

Крім того, самі депутати стверджують, що контроль та обмеження використання піротехніки буде актуальним не тільки під час, а й після війни.

У більшості людей протягом тривалого часу буде зберігатися посттравматичний стресовий розлад, що виник внаслідок переживання обстрілів під час воєнних дій,
— зазначається у пояснювальній записці.

Згідно із законопроєктом, можуть заборонити використання будь-яких феєрверків, що стосується салютів і петард. А також не можна проводити будь-які заходи із використанням піротехніки.

Які випадки будуть вважатися винятком:

  • Для сценічної піротехніки Т1 та Т2, феєрверків класу F1, що мають низький рівень небезпеки та рівень шуму яких не перевищує 60 децибелів.
  • Для використання піротехніки ЗСУ, Нацполіцією, рятувальниками відповідно до законодавства України.

Наразі законопроєкт передали на розгляд до профільного комітету. Тільки після цього його внесуть на розгляд Верховної Ради.

Зазначимо, що 3 червня президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів розглянути можливість заборони петард і феєрверків під час воєнного стану.

Останні новини щодо запуску салютів під час війни в Україні

  • На сайті президента з'явилася петиція "Про заборону використання петард і феєрверків. Закриття усіх магазинів піротехніки". У документі пропонують штраф 15 тисяч гривень за невиконання цих вимог.
  • У Києві ввечері 5 червня на Осокорках невідомі вирішили запустити феєрверки. Цинічний вчинок під час війни з Росією неабияк налякав цілий район. Звуки салютів вкрай схожі на ворожі обстріли.
  • У Чернівцях чоловік також додумався запустити салют під час воєнного стану. Поліцейські швидко його знайшли, а згодом він отримав спеціальний "приз" – повістку. 38-річного чоловіка вдалося знайти завдяки місцевим мешканцям: вони обурилися, що хтось запускав феєрверки, і зняли все на відео.

Може бути цікаво – Жахливі наслідки, які можуть бути від феєрверків: дивіться відео