В деяких регіонах нашої країни температура повітря сягне +40 – +41. Це дуже близько до абсолютних максимумів температури зафіксованих в Україні за всю історію спостережень.

Дивіться також Чи відступить негода до вихідних: скільки ще будуть дощі та грози в Україні

В Україні прогнозують надзвичайну спеку

Впродовж 11 – 15 липня до +40 – +41 очікується у південних, східних, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях.

В інших регіонах нашої країни синоптики прогнозують, що температурні показники коливатимуться в межах від +35 до +38.

В Укргідрометцентрі пояснюють, що така аномальна спека пов'язана з поширенням на територію України тропічного повітря з північних районів Африки.

Погодні умови можуть негативно впливати на самопочуття людей! Будьте обережні, по можливості не виходьте на вулицю та пийте більше водички,
– наголосили в ДСНС.

Зауважимо, що синоптикиня Укргідрометцентру Діана Кривобок розповіла, що для України абсолютний максимум складає 42 градуси. Його заіксували на Луганщині 12 серпня 2010 року.

Сильна спека може негативно впливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, а також призвести до погіршення умов життєзабезпечення населення. Такі погодні умови спричинять надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Тож в такий період все ж варто утриматися від використання відкритого вогню.

Прогноз погоди на липень

Укргідрометцентр дав прогноз середньої місячної температури повітря на липень.

Середня місячна температура повітря передбачається в межах від +20 до +26. В районі Карпатах стовпчики термометрів показуватимуть +16 – +18°. Це, як зазначили синоптики, на 1.5 – 2.0 градуси вище за норму.

Також там спрогнозували, яку кількість опадів очікується у липні.

Місячна кількість опадів очікується 37 – 93 міліметри, у Рівненській області та на Прикарпатті 95 – 113 міліметрів. А ось в Карпатах показники дещо вищі. Там прогнозують 131 – 170 міліметрів. Однак в Укргідрометцентрі зауважили, що в межах норми.