Виборчі дільниці розпочали свою роботу о 8 ранку. Віддавати свої голоси виборці мали можливість протягом 12 годин – до 20:00.

Зауважте Коли нарешті відбудуться позачергові вибори в Харкові: у Верховній Раді зареєстрували постанову

Хто перемагає на Прикарпатті

Джерело: "Рейтинг"

Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила результати екзитполу проміжих виборів до Верховної Ради у 87 окрузі на Прикарпатті

За результатами екзитполу, перемагає Олександр Шевченко. Але, розрив між ним та Русланом Кошулинським дуже малий, а похибка екзитполу – 1,8%

Тому, після підрахунку голосів ситуація може кардинально змінитися.

Результати екзитполу станом на 18:00 / Дані "Рейтингу"

Водночас у "Слузі народу" заявили, що на довиборах до Верховної Ради на 87-му окрузі в Івано-Франківській області, за даними екзитполу "Слуги Народу", перемагає Василь Вірастюк.

Глава політсили Олександр Корнієнко зазначив, що екзитполи мають похибку і говорити про підсумки голосування ще зарано, але вони впевнені у перемозі свого кандидата.

Явка на виборах

Джерело: ЦВК

В округах №50 (Донецька область) та №87 (Івано-Франківська область) завершилося голосування на проміжних виборах народних депутатів.

Центральна виборча комісія зафіксувала вкрай низьку явку.

На момент закриття дільниць явка виборців склала 20,99% в окрузі №50 та 35,05% в окрузі №87.

Явка на проміжних виборах станом на 20:00 / Дані ЦВК

Нагадаємо, що о 12 годині активність виборців на округах №50 та №87 була зафіксована на позначці 8,20% і 7,53%, а о 16 годині – 16,18 % та 23,72%, відповідно.

Перебіг голосування та порушення на дільницях

Джерело: ОПОРА

Голосування на Прикарпатті

За інформацією окружної виборчої комісії, усі 117 виборчих дільниць на 87-му окрузі відкрились вчасно. Проте спостерігачі ОПОРИ кажуть, що на пів години пізніше виборців почала запускати дільниця у селі Молодків, Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Це сталось через те, що комісія вчасно не підготувала контрольні талони, які треба опустити у скриньки при опломбуванні.

Отримав бюлетень за водійським посвідченням

Ще одне порушення спостерігачі теж виявили у Надвірнянському районі – у селі Ланчин. Там виборцю дозволили проголосувати за водійським посвідчення. Спочатку чоловіка відправили додому за документом, тоді він повернувся з посвідченням водія і таки отримав бюлетень.

На зауваження спостерігачів, члени комісії дали цікаву відповідь – "видали бюлетень, аби не вступати у конфлікт з людиною, у якої загострення".

А у селищі Добротів цього ж району, спостерігач від одного з кандидатів показав людині з проблемами з інтелектуальним здоров'ям, як правильно голосувати.

Не відокремлено кабінки для людей з ознаками ГРЗ

У Делятині спостерігачі не виявили окремих скриньок для людей, що мають ознаки захворювань. Така ж проблема в Угорниках Коломийського району та Добротові – Надвірнянського.

У Ланчині проблем ще більше: відсутня маркована скринька для людей з ознаками захворювань. Замість 4 стаціонарних скриньок – лише 3, замість 2 переносних – 1.

Вибори на Прикарпатті 28 березня
Бракує стаціонарних та переносних скриньок / Фото ОПОРИ

Також у Добротові члени комісії впіймали виборця за фотографуванням бюлетеня. Спалах помітили з кабінки.

Дивіться відео порушення:

Підкуп виборців

У селі Чорний Потік активісти "Чесно" зафіксували йморівний підкуп виборців. Так, на відео видно, як люди виходять з дільниці і одразу прямують до автомобіля Volkswagen. Там вже утворилася ціла черга з виборців, яким нібито роздають по 500 гривень.

Зауважимо, на автомобілі є наліпки "BUKOVEL".

Дивіться відео ймовірного підкупу виборців:

Голосування на Донеччині

Які порушення на дільницях у Покровську:

  • Комісія вкинула контрольні талони без печатки. Після цього склали акт.
  • Також не оформили список виборців для голосування за місцем перебування.
  • Не вівся протокол ранкового засідання – начебто на це забракло часу. Така ситуація на кількох дільницях.
  • Не забезпечено належну кількість скриньок, деякі з них – у незадовільному стані.
  • Не відокремлена кабінка для осіб з ознаками ГРЗ.

У Добропіллі на великій дільниці лише 3 звичайних скриньки для голосування, а одна – для людей з ознаками ГРЗ,

У Мирнограді, зауважили спостерігачі, члени комісії неправильно носять маски.

Вибори на Донеччині 28 березня 2021Як відбувається голосування на Донеччині / Фото ОПОРИ

Вибори на Донеччині 28 березня 2021Ще зранку зафіксували перші порушення / Фото ОПОРИ

Актуально Ймовірність дострокових парламентських виборів у 2021 році становить менше 50%, – Рудик

Виборці відсутні у списках

На виборчій дільниці №141067 чоловік прийшов проголосувати, але не знайшов себе у списках. Він напередодні також не отримав запрошення на вибори.

На іншій дільниці у Покровську №141087 жінка також не змогла реалізувати виборче право, оскільки її не було у списках виборців. За словами цієї жінки, вона вже не вперше не знаходить себе в списках виборців.

У Мирнограді на дільниці 140756 шахтар прийшов проголосувати після робочої зміни, але також був відсутній у списках і, відповідно, не зміг.

При цьому зазначив, що його сусід, який давно помер, включений до списку виборців. Секретар ДВК зробила відповідні примітки в списках.

Голосування з символікою кандидатів

У Мирнограді люди приходили на дільниці з символікою кандидата Андрія Аксьонова. Жінка прийшла з брендованою сумкою "Ми – за Аксьонова". Спостерігачка поліцію викликати не встигла.

У Покровську чоловік прийшов голосувати з кандидатською символікою на масці. Виборцю зробили зауваження та видали запасну маску. А бабусю, що прийшла з "кандидатським пакетиком", попросили вивернути його.

Порушення на виборах 28 березня 2021Поліцію викликати не встигли / Фото ОПОРИ

Порушення на виборах 28 березня 2021Чоловік прийшов у масці з символікою кандидата / Фото ОПОРИ

Порушення на виборах 28 березня 2021Бабусю попросили вивернути пакет / Фото ОПОРИ

Порядок на голосуванні забезпечують 3,5 тисячі правоохоронців

Джерело: МВС України

Порядок на голосуванні на округах забезпечують 3,5 тисячі правоохоронців. У МВС наголосили, що до роботи долучили також Нацгвардію та ДСНС. Створили і резервні групи силовиків. Їхнє завдання – стежити за безпекою під час виборів, а також за дотриманням карантинних обмежень.

Вибори на Прикарпатті та Донеччині 28 березня 2021На вибори залучили 3,5 тисячі правоохоронців / Фото МВС України

Які порушення зафіксувала поліція

Джерело: Управління поліції в Івано-Франківській області

Станом на 13:00 поліцейські Івано-Франківщини зареєстрували 7 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. У Надвірянському районі – 4, Богородчанській ОТГ – 2 та Яремчанській ОТГ – 1.

Що кажуть у ЦВК?

Всі 229 виборчих дільниць (221 – звичайна та 8 – спеціальних) відкрилися вчасно. Загалом майже 295 тисяч виборців зможуть взяти участь у голосуванні. Станом на 9:00 надзвичайних подій на виборчих дільницях не зафіксовано, голосування триває у штатному режимі з системним дотриманням протиепідемічних заходів.

Деталі про кандидатів

Процес реєстрації кандидатів на проміжні вибори у 2 округах завершився ще 2 березня. Загалом свої заявки подали 64 людини. Однак ЦВК зареєструвала лише 34 кандидатів.

На виборчій дільниці № 87 в Івано-Франківській області за перемогу боротиметься 14 кандидатів: Михайло Ноняк, Олександр Леонідович Шевченко, Руслан Зозуля, Руслан Кошулинський, Юрій Юрченко, Василь Вірастюк, Юрій Голіней, Йосип Резеш, Руслан Дереворіз, Марія Жолоб, Іван Макар, Сергій Сивачук, Олександр Леонідович Шевченко та Олександр Петрович Шевченко.

На виборчій дільниці № 50 на Донеччині за перемогу боротиметься 18 кандидатів: Вікторія Шилова, Валентин Рибін, Іштван Добшу, Людмила Дорошенко, Олександр Груздєв, Сергій Звагольський, Богдан Мироненко, Олександр Тамбулатов, Юрій Третяк, Андрій Бондаренко, Юлія Гакова, Надія Масло, Лариса Ревва, Андрій Масенець, Антон Ровенський, Андрій Аксьонов, Юлія Кузьменко, Микола Головко.