Відповідна інформація з'явилась 19 січня. Створення нової установи передбачив Кабінет Міністрів своєю постановою.

До теми Рада звернулася до Кабміну з вимогою створення Держслужби України у справах дітей

В Україні створюють Державну службу України у справах дітей

Кабінет Міністрів України постановляє утворити Державну службу України у справах дітей як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України і який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей,
– мовиться у документі.

До речі, ще 30 листопада 2021 року Верховна Рада звернулася до Кабміну з вимогою створити Державну службу України у справах дітей.

Коротко про Державну службу України в справах дітей

  • 30 листопада Верховна Рада проголосувала за документ про створення Державної служби України у справах дітей. Документ підтримали 349 народних депутатів.
  • Постанову №6135 ініціював профільний підкомітет у справах сім'ї та дітей, а також члени ТСК зі захисту прав дитини.
  • Новий орган займатиметься системою моніторингу неблагополучних сімей, наданням реальної допомоги сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах, оперативним ухваленням рішенням в інтересах дитини, підтримкою сімейних форм виховання, розвитком соціальних послуг для дітей.
  • Очільник ТСК із захисту прав дитини Павло Сушко у листопаді наголошував, що відсутність єдиної державної політики у сфері захисту дитинства призвела до виникнення системних проблем. Зокрема він згадав про загибель дітей у пожежі та виснаження дівчинки з інвалідністю в Кривому Розі.

"Кричав і щось доказував": водій, що збив 2 дітей у Харкові, поводився неадекватно – дивіться відео