Рішення про заборону партії схвалив Восьмий апеляційний суд Львова. Раніше Міністерство юстиції визнало політичну силу проросійською.

Читайте також На Одещині прихильника "русского міра" засудили до 8 років – здавав ворогу позиції ЗСУ

Згідно з рішенням суду, майно партії має перейти у власність держави. Водночас "Наші" ще можуть оскаржити це рішення у Верховному Суді.

Справу проти "Наші" розглядали у закритому форматі

Зауважимо, журналістів та представників громадськості на засідання суду не впустили. Таке рішення мотивували карантинними обмеженнями та внутрішнім розпорядженням суду. Лідерка руху "ЧЕСНО" Віта Думанська назвала це негативною практикою.

Відкриті судові розгляди подібних проваджень можуть суттєво допомогти уникнути успішних апеляцій з боку відповідачів. Питання проросійських політпартій – вкрай болюче для українського суспільства,
– наголосила Думанська.

Нагадаємо, що 19 березня 2022 року Рада національної безпеки та оборони зупинила діяльність в Україні партії "Наші".

Раніше Невідомі залили фарбою білборди Мураєва в Харкові: наслідки заяви МЗС Британії

Що відомо про заборону проросійських партій в Україні

Днем раніше, 13 червня, суд заборонив партію "Соціалісти", яку заснували у серпні 2014 року. Ця політсила завжди критикувала українську владу, звинувачувала в "ізоляції" Донбасу, невиконанні мінських угод та небажанні проводити переговори з бойовиками з квазіреспублік.

8 червня на закритому засіданні суд заборонив діяльність "Опоблоку".

Крім того, Міністерство юстиції звернулося до суду з позовами про заборону ще низки політичних партій. Мовиться про політсили:

  • "Опозиційна платформа – За життя",
  • "Партія Шарія",
  • "Ліва опозиція",
  • "Союз лівих сил",
  • "Держава",
  • "Прогресивна соціалістична партія України",
  • "Соціалістична партія України",
  • "Блок Володимира Сальдо".

Зауважимо, що заборона партій не вирішує проблему повністю. Адже члени цих політсил можуть створювати нові партії, які поширюватимуть ті самі наративи. Тому, за словами Думанської, суд має схвалювати рішення щодо проросійських політиків та забороняти їм повертатися у політику.

До теми дивіться відео про те, що ОПЗЖ повідомила про припинення існування: