У 1891 році до Канади прибули перші офіційні емігранти з Галичини, серед яких був селянин із села на Франківщині – Василь Ілиняк. Одному було лячно вирушати у далекі мандри, тож поїхав зі сусідом. Українці вже й раніше обживали Північну Америку, але ці двоє першими увійшли в офіційні реєстри.

Читайте також: Українка після першого ж виступу потрапила до фіналу "Америка має талант"

Чоловіки отримали по декілька гектарів землі, а через два роки Василь забрав свою родину до Північної Америки. У нього народилося сім дітей, 51 внук та 62 правнуки. Розлога гілка Єлиняків розрослася усією Канадою. Однією з нащадків відчайдушного українця стала Еріка.

Народившись на околицях Лос-Анжелеса, вона вже змалку знала, що таке кастинги та знімальні майданчики. У 12 років її чекала роль у стрічці "Інопланетянин" Стівена Спілберга. Хоч вона була епізодичною, але глядачі запам'ятали юну акторку, а продюсери вже були готові закидати її новими пропозиціями. Але проти ранньої акторської кар'єри виступила мама, вважаючи, що школа на першому місці, а заробляти гроші можна й працюючи у кафе.


Еріка у фільмі "Інопланетянин"

Отримавши атестат, Еріка сповна насолоджувалася свободою. У 1989 році вона з'явилась на обкладинці "Playboy". Ця зйомка привела її на кастинг серіалу про пляжних рятувальників. Після шести раундів відбору, навчання з плавання, курсів надання першої медичної допомоги її запросили зніматися у серіалі "Рятувальники Малібу".


Еріка у серіалі "Рятувальники Малібу"

Зйомки відбувалися у січні, коли у Каліфорнії середня температура повітря сягає 13 градусів. На пляжі розставляли спеціальне освітлення, аби створювати ілюзію спекотного літа. Найважче давались зйомки в океані. Відзнявшись у двох сезонах, Еріка вирішила залишити проект, а її місце зайняла Памела Андерсон.

Читайте також: Як українка стала другою мамою для легендарного боксера Майка Тайсона: зворушлива історія

Обличчя Еленяк було настільки впізнаваним, що її часто запрошували у фільми та серіали. Зараз акторка зосередилась на вихованні доньки й своїми виступами привертає увагу до теми психічного здоров'я.