Мовиться про чотирьох українських льотчиків. Це ті пілоти, яких відібрав Генштаб ЗСУ.

Дивіться також Зеленський назвав, де найскладніша ситуація на фронті та яка зброя потрібна Україні

Що відомо про підготовку до польотів на F-16

Франція наразі не надаватиме винищувачі, але вже бере участь у навчанні десяти українських пілотів, відібраних їхнім Генштабом. Їм від 20 до 22 років. Шестеро все ще навчаються у Сполученому Королівстві, щоб опанувати англійську, основну мову для пілотів НАТО, і вивчити основи аеронавтики,
– зазначило видання.

За їхніми даними, четверо пілотів вже пройшли мовну підготовку, проте мають невеликий досвід управління цивільними, або навчально-тренувальними літаками. Саме тому ці льотчики перебувають на авіабазі на південному заході Франції, де проходять навчання повітряного бою на F-16.

Журналісти пояснили, що наших пілотів навчають аналогічно, як навчали французьких льотчиків Військово-повітряних сил та морської авіації. Відомо, що:

  • навчання відбувається вдвічі швидше;
  • заняття проходитимуть на тренажерах;
  • перед навчанням на F-16 пілоти мають налітати 80 годин на легких штурмових реактивних літаках Alpha Jet.

Цей період підготовки триватиме орієнтовно 6 місяців. Після цього пілоти пересядуть на F-16 у Сполучених Штатах чи одній із європейських країн, яка має F-16. Технічні команди, включно з механіками, швидше за все, навчатимуться у США.

Останні новини про постачання F-16

  • Прем'єр Бельгії Александр де Кроо 17 квітня заявив, що перші F-16 Україна може отримати ще до початку літа. За його словами, перші літаки можуть бути доставлені найближчим часом.
  • Глава МЗС Данії Ларс Люкке Расмуссен сказав, що його держава, ймовірно, першою передасть Україні F-16 влітку 2024 року. Мовиться про 6 перших літаків. Данський міністр запевнив, що у них "чудова співпраця з Україною" щодо цих питань.
  • Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен запевнила, що вони нададуть Україні загалом 24 винищувачі. Вона пояснила, що винищувачі передадуть, як тільки все буде готово.