Про це розповів екс-заступник Міністра оборони України Леонід Поляков у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Дефіцитні боєприпаси зі складів в Ічні були вивезені, – Полторак

За словами Полякова, у Міноборони звертають увагу на прогнози про вибухи від журналістів та експертів. " Натомість вони шукають стрілочників замість того, щоб зробити правильні висновки. До прикладу, головну відповідальність чиновники поклали на начальника Генштабу, але ж він не може встигнути слідкувати за всіма складами", – сказав екс-заступник Міністра оборони.

Вину за вибухи боєприпасів я б поклав на нардепів, які не створили систему посиленої оборони та керівництво виконавчої влади, які займаються всім, окрім оборони. І поки цієї системи не буде, вибухи продовжуватимуться. А наш ворог цим вдало користується,
– заявив він.

Щодо вибухів на військових складах в Ічні, то Леонід Поляков зазначив, що ті обсяги застарілих боєприпасів, які радянська армія скинула на територію України, настільки великі, що тих обмежених заходів, що почали вживатися у 2014 році, було недостатньо.

Вибухи на військових складах в Ічні
Вибухи на військових складах в Ічні

"Мені здається, що зараз знову в черговий раз покарають якихось стрілочників, а потім депутати будуть два місяці відпочивати десь на морях замість того, щоб займатися військовими складами та обороною", – додав він.

Експерти ж вважають, що в Україні послуговуються логікою посилено охороняти те, що вже вибухнуло, щоби потім прозвітувати, що зроблено на місці інциденту.

Нагадаємо, близько 4ої ранку почали вибухати снаряди на військовому складі в Ічні на Чернігівщині. Пожежу бачили місцеві у прилеглих селах, а розриви чули й за десятки кілометрів. У соцмережах пишуть, від вибухової хвилі в оселях осипалися кахлі зі стін. А земля здригалася у селах за 80 кілометрів.