Три вибухи щосекунди і заграва на горизонті. Так вибухають снаряди на військовому складі в Ічні на Чернігівщині. Загорілося близько 4ої ранку. Пожежу бачили місцеві у прилеглих селах, а розриви чули й за десятки кілометрів.

Читайте також: Вибухи в Ічні можуть бути спробою Росії завадити Томосу для УПЦ: версія віце-прем’єра

У соцмережах пишуть, від вибухової хвилі в оселях осипалися кахлі зі стін. А земля здригалася у селах за 80 кілометрів. Про постраждалих поки не повідомляють, місцеві мешканці просто у хатньому одязі почали тікати з будинків.

Люди виїжджають на електричках та автобусах у бік найближчих містечок – Прилук та Ніжина. Допомагають і волонтери, у Фейсбуці залишають номери телефонів для допомоги. Утім, деякі жителі Ічні все ж залишилися, бо бояться мародерів.

Рятувальники кажуть, уже евакуювали більше 12 тисяч людей. Вивезли у безпечне місце пацієнтів Ічнівської лікарні та відділення хоспису. Повітряний простір закрили в радіусі 30 кілометрів.

Читайте також: Як виглядали військові склади поблизу Ічні рік тому: з'явилися фото

У зоні ураження не їздять потяги, а траси навколо складу перекрили. У селах біля складу відключили газ та електрику. Допомагати відправили поліцейських і рятувальників з Київщини, до Ічні відвезли 5 пожежних танків.

До Ічні поїхав начальник Генерального штабу Віктор Муженко та прем'єр Володимир Гройсман. Порошенко ж скликав силовиків на нараду.

Склади в Ічні – уже давно у зоні ризику. Адже це більше 600 гектарів території, не захищеної з неба. Рік тому після пожежі складах на Вінниччині в Ічнянському районі проводили навчання. Бо нібито над арсеналом бачили ворожий безпілотник. І вирішили підготуватися до можливої пожежі.

Однак, схоже – не допомогло, а вибухають військові склади в Україні не вперше. Лише за чотири роки війни горіли 3 склади – у Сватовому на Луганщині, згодом у Балаклії на Харківщині.

Останній такий випадок був у Калинівці рік тому. Тоді пожежу вдалося загасити за три дні. За офіційною інформацією, за час пожежі постраждали двоє цивільних людей – у них були переломи від вибухової хвилі. Збитки оцінили приблизно у 800 мільйонів гривень.

Читайте також: У Міноборони спростували, що на складах біля Ічні розміщені 88 тисяч тонн боєприпасів

За масштабну катастрофу покарали лише одну людину. Керівника режимної служби військових складів через вибухи в Калинівці оштрафували на 2 тисячі гривень.