Так, 2 жовтня 2017 року Бутусов повідомляв, що після вибухів військових складів у Калинівці в Україні залишилося ще 14 таких арсеналів. Проте 4 з них перебувають у зоні ризику.

Читайте також: У Міноборони спростували, що на складах біля Ічні розміщені 88 тисяч тонн боєприпасів

Мовилося про 47-й арсенал Командування Сухопутних військ, що у селі Цвітоха Хмельницька області (військова частина А-1358), 6-й арсенал біля міста Ічня на Чернігівщині (військова частина А-1479), 222-у центральну артилерійську базу боєприпасів у селі Розсішки на Черкащині (військова частина А-1588), 1322-г артилерійську базу боєприпасів у селі Ушомир на Житомирщині (військова частина А-1796).

Бутусов пояснював, що загроза для військових складів існує тому, що 7 лютого 2017 року Генеральний штаб Збройних Сил України видав директиву Д-05 про обмеження чисельності військовослужбовців у частинах озброєння на арсеналах. Крім того, ще однією директивою Генштаб наказав відрядити частину військовослужбовців арсеналів для проходження служби в інших військових частинах. При цьому після вибухів на складах у Балаклії був розроблений "Перспективний план розвитку організації зберігання боєприпасів" за координації РНБО при ррезидентові України.

Це створює ризики, про які слід попередити заздалегідь. Надії на здоровий глузд зі сторони керівництва Генштабу, яке не забезпечує виконання своїх власних планів і інструкцій з безпеки, немає. Генерали реагують добре тільки на скандал і на суспільний резонанс,
– писав рік тому Бутусов.

Читайте також: Вибухи на військових складах на Чернігівщині – це чергова диверсія Росії, – журналіст

Журналіст попереджав, що аби убезпечити військові склади як від диверсій, так і необережного поводження, слід відмінити ці директиви та негайно повернути військовослужбовців на місце постійної дислокації.

Нагадаємо, що рано-вранці 9 жовтня почалися вибухи на 6-му арсеналі біля міста Ічня на Чернігівщині. У зв’язку з цим евакуйовано близько 10 тисяч місцевих жителів, закрито повітряний простір, припинено рух низки поїздів і перекрито низку доріг. По допомогу до медиків звернулись 63 людини.

Через вибухи на арсеналі на Чернігівщині на місце події вилетів прем’єр Володимир Гройсман, а президент Петро Порошенко викликав до себе силовиків.

Військова прокуратура відкрила почала розслідувати вибухи на арсеналі поблизу Ічні як службову недбалість.