Після вибухів у Калинівці в Україні залишилося 14 арсеналів. Однак чотири з них перебувають у зоні ризику. Мова йде про 47-й арсенал Командування Сухопутних військ, (Хмельницька обл., с. Цвітоха, в/ч А-1358), 6-й арсенал (Чернігівська область, Ічня, в/ч А-1479), 222-а центральна артилерійська база боєприпасів (Черкаська обл., с. Розсішки, в/ч А-1588), 1322-а артилерійська база боєприпасів (Житомирська обл., с. Ушомир, в/ч А-1796).
Читайте також: Міністр оборони Полторак розповів, кого покарали за попередні вибухи на військових складах
Причина в тому, що Генштаб ЗСУ 7 лютого 2017 року видав директиву Д-05 про обмеження чисельності військовослужбовців у частинах озброєння на арсеналах. А ще однією директивою наказав відрядити частину військовослужбовців арсеналів для проходження служби в інших військових частинах. При цьому після вибухів у Балаклії був розроблений "Перспективний план розвитку організації зберігання боєприпасів" за координації РНБО при Президенті України.
Це створює ризики, про які слід попередити заздалегідь. Надії на здоровий глузд з боку керівництва Генштабу, яке не забезпечує виконання своїх власних планів і інструкцій з безпеки, немає. Генерали реагують добре тільки на скандал і на суспільний резонанс,
– написав Юрій Бутусов.
Відтак, щоб зберегти військові склади як від диверсій, так і необережного поводження, слід відмінити ці директиви та негайно повернути військовослужбовців на місце постійної дислокації.
Читайте також: Масштаби лиха на артскладах у Калинівці: ексклюзивний репортаж зсередини території арсеналу