Подробиці інциденту розповіла віце-спікер Оксана Сироїд.

На панель, в якій вона брала участь, прийшов завідувач кафедри по зв’язках з громадськістю МДІМО Валерій Соловей. На знак протесту проти виступу представника Росії вона вийшла із зали ще до офіційного завершення дискусії.

Подібний демарш вчинили з інших заходів форуму і нардепи Єгор Соболєв і Тетяна Чорновол.

Вони бойкотували участь в одній із дискусійних панелей через участь у ній скандального депутата Європарламенту Януша Корвіна-Мікке, який через проросійські дії є персоною нон-грата в Україні.

Частина наших парламенарів залишила цей захід, оскільки там були відомі провокатори, зокрема персона нон-грата в Україні Корвін-Мікке. Якби я не їхала сьогодні, оскільки це завершення мого візиту, то я також залишила б форум у знак протесту,
— запевнила віце-спікер.

Вона пояснила, що через такі провокації у неї виникають питання до організаторів форуму.

"Мені видається безсенсовною зустріч, тому що ми всі знаємо позицію Росії, але яким чином вона може допомогти в цьому діалозі Україна-Європа?Якщо вона не може допомогти в цьому діалозі, то навіщо їх сюди кликати: щоб все перетворювалося в деструктив і балаган?" — обурилась Сироїд.

Нагадаємо, напередодні українська делегація влаштувала дипломатичний демарш на засіданні Організації Чорноморського економічного співробітництва у Стамбулі.