Обом відмовили у перетині кордону та заборонили в'їзд в Україну на 3 роки, повідомляє Держприкордонслужба.

До слова: В Україну не пустили пропагандистів з РФ, які хотіли вчити українців маніпулювати: відео

Одним з нелегальних їздаків у Крим був 34-річний російський письменник і журналіст з Санкт-Петербурга. Мовиться про Олександра Мурашова. Він приїхав до України, щоб читати лекції про пошук натхнення, але, от біда, до цього незаконно "шукав натхнення" на окупованому півострові.

Тим самим рейсом і з тією ж метою в Україну прилітала також 37-річна москвичка – Катерина Білоусова. Полетіла. Вона забезпечує комуніакацію групи компаній, які ведуть незаконну діяльність у Криму. Крім того, часто постить фото з незаконною символікою і зброєю. Вони мали брати участь у лекціях так званої "Вільної школи журналістики".

Вільна школа журналістики: коротко

Про участь російських пропагандистів у "Вільній школі журналістики" раніше писали російський і кримськотатарський журналісти – Аркадій Бабченко і Айдер Муждабаєв. Цікаво, що починався він просто у річницю Революції гідності – 20 лютого.

Крім Мурашова і Білоусової участь також мали б взяти й інші пропагандисти – Катерина Дементьєва, Тетяна Сімакова, Віктор Саксон і Андрій Савельєв. Головними ж дійовими особами мали стати Дмитро Гордон зі своєю дружиною і помічницею Олесьою Бацман.

Що потрібно зробити, щоб нарватися на заборону в'їзду в Україну?Фактично, в'їзд росіянам в Україну найчастіше забороняють через незнання географії. Ті, чомусь називаючи Крим "нашим" або "расійскім", незаконно перетинають кордон півострова, не повідомляючи про це українську владу.

Хоча російські пропагандисти вже неодноразово попадалися на такому промаху, та все ніяк не беруть до рук атласи і навіть не думають підтягувати свої знання з географії.