Читайте також: "Актори стають національними героями": інтерв'ю з кінокомандою фільму "Позивний "Бандерас"

Про це йдеться на сторінці режисера у мережі Facebook.


Це приз глядацьких симпатій, який присуджує журі з 35 людей різних видів занять, з різним бекграундом. Особливо приємно, що серед наших суперників були учасники цьогорічної Венеції, Торонто і Кан, але саме "Вулкан" знайшов відгук у серці китайського глядача,
написав режисер.

Відомо, що за останні 4 місяці фільм отримав 4 світових нагороди: на фестивалях у Вірменії, Казахстані, Хорватії, а тепер і Китаї.

"Вулкан" мав дивовижний відгук у глядачів — людям було цікаво дізнатися більше про сучасне життя в Україні, про міфологію, культуру. Багато речей резонували з їхнім досвідом, як, наприклад, село на дні водосховища: в Китаї теж будують дамби і затоплюють села", – розповів режисер.
Фото з церемонії нагородження у Китаї

Читайте також: Фільм "Донбас" претендує на "Оскар": що варто знати про гучну українську стрічку

За його словами, обговорення фільму в Китаї тривало до пізньої ночі, вже за межами кінотеатру. А привітання та відгуки від китайських глядачів та діячів індустрії досі продовжують надходити. Бондарчук вірить, що ця нагорода відкриє шлях фільму до широкої аудиторії.

Останнім часом зроблено багато кроків для налагодження культурної співпраці між Україною та Китаєм, зокрема у сфері кіно. Перемога "Вулкану" стала підтвердженням високого рівня українського кінематографа, з чим я вітаю не лише творців фільму, а й всю українську кіноіндустрію,
прокоментував успіх Вулкану голова Держкіно Пилип Іллєнко.

Трейлер фільму "Вулкан" – дивіться відео:


Нагадаємо, світова прем’єра стрічки відбулася в рамках конкурсної програми East of the West 53-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах. Національна прем’єра пройшла в рамках Міжнародної конкурсної програми 9-го Одеського кінофестивалю.

Стрічка взяла Гран-прі на фестивалі "Золотий абрикос" у Вірменії, Гран-прі Міжнародного фестивалю нового кіно у Хорваті], а також отримала приз за найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Казахстані.

Український широкий прокат "Вулкану" стартує взимку.

Про що "Вулкан"?За сюжетом, головний герой Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем у київському офісі ОБСЄ і вирушає на кордон з Кримом у складі моніторингової місії. Після декількох дивних збігів обставин Лукас залишається сам у маленькому містечку і врешті опиняється в хаті місцевого дивака Вови. Наслідуючи його, Лукас повільно занурюється у світ, який виходить за межі уяви. У ньому речі виглядають повністю відірваними від будь-якої логіки чи структури. У цих дивних місцях, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.