Їх у фейсбук-групі "25 УАЕ" опублікував полярник Євген Прокопчук, який обіймає посаду системного адміністратора зв'язку в експедиції українців.

Раніше Біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиді народилися пінгвіненята: милі фото малят

Киту не сподобалося, що його сон потривожили

"Всю зимівку зустріти китів було для нас великою вдачею, а ось тепер ці чудові велетні в нас буквально за "кожним кутом", – зауважив він.

Виходиш в океан у справах і мимохідь будиш кита, який мирно спить. Він був не дуже радий, а от ми – були в захваті,
– додав Прокопчук.

"Ви ж тепер повинні колискову йому заспівати, аби знову заснув міцним сном", – пожартували у коментарях до публікації полярника.

Свій допис Прокопчук проілюстрував неймовірними кадрами. На відео видно, що величезна тварина пливе зовсім неподалік від українців.


Українські полярники розбудили кита / Фото Євгенія Прокопчука


Українцям вдалося зловити мальовничі кадри / Фото Євгенія Прокопчука


Кит був не дуже радий / Фото Євгенія Прокопчука

Зустріч українців з величезним китом: відео Євгенія Прокопчука

Станції "Академік Вернадський" – 25 років: що варто знати

Дані з Вікіпедії

  • 6 лютого 1996 року Велика Британія передала Україні свою станцію "Фарадей", її перейменували на "Академік Вернадський".
  • Президент Зеленський привітав українських полярників з 25-річним ювілеєм та поцікавився, що держава може зробити, аби допомогти їм.
  • Станція розташована на мисі Марина острова Галіндез. Вона працює постійно, є метеорологічною та геофізичною обсерваторією.
  • Щороку Національний антарктичний науковий центр відправляє туди наукові експедиції. Зараз там перебуває вже 25 експедиція.