Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведене шляхом телефонного інтерв'ю у період з 13 по 18 травня. Так, 82% українських респондентів не згодні віддавати Росії жодних територій у межах міжнародно визнаних кордонів України в обмін на швидке закінчення бойових дій.

Читайте також Окупанти з "Москви" пропонували захисникам Зміїного гроші і квартири, а ті послали їх

Для більшості українців територіальні поступки є неприпустимими

В описі до результатів опитування КМІС йдеться, що у західній пресі досі можна простежити певний заклик до "територіальних поступок" з боку України в обмін на умовний "мир" з Росією. Тому в інституті соціології вирішили провести опитування, щоб дізнатись, що про це думають безпосередньо українці.

За результатами опитування, загалом по Україні результати такі:

  • 82% респондентів проти будь-яких територіальних поступок в обмін на "швидкий мир";
  • 10% припускають, що Україна може "відмовитись від деяких своїх територій" з метою якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності;
  • 8% вказали, що їм важко відповісти на це питання.

Зазначається, що у всіх регіонах України більшість населення висловилась проти будь-яких територіальних поступок. Навіть на Сході, де зараз ведуться інтенсивні бойові дії, 68% не згодні віддавати Росії жодних територій (готові на таке піти 19%).

А ось на Півдні 83% респондентів категорично не хочуть віддавати Росії жодного клаптика української землі (припускають такий варіант лише 9%).

Цікаво, що серед респондентів, які нині перебувають на тимчасово окупованих територіях, 77% висловились проти будь-яких територіальних поступок (припускають такий варіант 18%). При цьому серед тих, хто після 24 лютого виїхав з окупованих територій, показник "проти" сягає 82% (підтримують поступки лише 5% таких респондентів).

Не пропустіть – в Офісі Президента відповіли на розмови у Давосі про "мир" з Кремлем: дивіться відео