Деталі розповіли у Державній прикордонній службі України. Там також оприлюднили аудіозаписи перемовин.

Важливо У Росії почали підтверджувати втрати своїх військових на острові Зміїний, – речник ОВА Братчук

Окупанти хотіли підкупити наших прикордонників

Російські окупанти запропонували оборонцям Зміїного отримати "нормальне життя без участі у братовбивчій війні". Зі свого боку росіяни обіцяли нашим прикордонникам квартири, гроші та гідну пенсію в Росії.

Якщо ви оберете правильний бік, то у вас буде можливість гідно жити на цивільній території або продовжити службу у збройних силах Росії з перспективою кар'єрного росту. Ухваліть правильне рішення та залишитеся живими,
– сказали окупанти.

Вони також закликали сказати на державному каналі про свою згоду перейти на бік загарбників та підняти білий прапор. У відповідь українські прикордонники промовили легендарну фразу, яка стала пророчою для крейсера "Москва".

Що окупанти пропонували нашим прикордонникам: дивіться відео

Що насправді сталося з крейсером "Москва"

  • 13 квітня з'явилося повідомлення про пожежу на крейсері "Москва" – це судно атакувало острів Зміїний. У ЗСУ підтвердили, що крейсер загорівся завдяки використанню української протикорабельної ракети "Нептун".
  • "Москва" стала найдорожчою технікою Росії, яку ЗСУ знищували від початку повномасштабної війни. Росії довелося визнати, що крейсер "Москва" пішов під воду. Проте звинуватили вони у цьому погані погодні умови. Згодом у мережі показали, як палав і тонув крейсер "Москва".
  • Флагман чорноморського флоту держави-агресорки міг втратити щонайменше половину екіпажу. Такий висновок зробив військовий аналітик Саттон на підставі супутникових знімків з плацу, на якому вишикувався особовий склад крейсера, та відеозапису, опублікованого російським міноборони.
  • Коли українські війська потопили крейсер "Москва", там перебували 510 членів екіпажу. Росія каже, що жодного загиблого не було, проте багато матросів досі є "зниклими безвісти".

Зазначимо, що в оперативному командуванні "Південь" 19 травня повідомили, що збройні сили Росії хочуть закріпитися на Зміїному, але в плани ворога втрутився шторм у Чорному морі. У Генштабі ЗСУ інформували, що війська агресора посилюють протиповітряну оборону на острові. Радник глави МВС Вадим Денисенко повідомляв, що поки в росіян немає ППО в Чорному морі, то вони не зможуть підійти до Миколаєва та Одеси.

Більше про те, як тонув крейсер "Москва": дивіться відео