Ініціатором відповідної петиції став Віктор Горюненко. З таким же закликом у мережі звернувся до людей соліст гурту Kalush Олег Псюк.

Читайте також На Тернопільщині 21 червня поховають героїчного оборонця "Азовсталі" Данила Сафонова

Люди просять нагородити Сафонова званням Герой України

Звертаюся до Президента України Володимира Зеленського з проханням надати почесне звання Героя України, Даніїлу Сафонову, патрульному поліції міста Маріуполь, 24-го жовтня 1993 року народження,
– мовиться у тексті петиції.

Також там пояснили, що Даніїл Сафонов загинув 2 травня 2022 року під час виконання службових обов'язків, поклавши своє життя на захист мирних мешканців міста Маріуполя на території "Азовсталі".

До опівночі 5 липня петицію вже підписали понад 10 тисяч людей. Щоб президент України її розглянув, потрібно за 47 днів, які залишились, зібрати загалом 25 тисяч підписів.

Kalush закликав людей підписати петицію

Гурт Kalush на своїй сторінці в інстаграмі пригадав, що 4 липня ми відзначали День Національної поліції України, та звернувся до підписників.

Сьогодні (мовиться про 4 липня – 24 канал) варто підписати петицію з проханням надати почесне звання Героя України Сафонову Даніїлу Юрійовичу, патрульному поліції міста Маріуполь, який загинув 2 травня 2022 року, захищаючи мирних мешканців міста Маріуполя на "Азовсталі",
– звернувся до людей гурт.


Гурт Kalush закликав посмертно нагородити Даніїла Сафонова званням Героя України / Скриншот зі сторіз інстаграму

Що відомо про Даніїла Сафонова

  • Поліцейський Даніїл Сафонов загинув 2 травня під час обстрілу росіянами заводу "Азовсталь". Відомо, що чоловік боронив Маріуполь із перших днів агресії Росії проти України.
  • Загинув, виконуючи бойове завдання. Життя його та ще двох побратимів обірвав мінометний обстріл.
  • Сам чоловік був переселенцем з Донецька. З 2014 року оселився в Маріуполі, згодом став військовим окремої артилерійської бригади. Три роки він воював в АТО. Поліцейським став у 2019 році.
  • У чоловіка залишилась дитина. Поховали захисника 21 червня у Теребовлі, що на Тернопільщині. Адже саме там оселилась родина захисника.

Дивіться також – Зеленський надав Віталію Скакуну звання Героя України посмертно: відео