Про це в ефірі телемарафону розповів речник Міноборони Дмитро Лазуткін. Зокрема, українці, які виїхали за кордон, коли їм ще не було 17 років мають стати на військовий облік при досягненні відповідного віку.

Дивіться також Прибутки падають, відвідувачі на 80% – жінки: як мобілізація впливає на ресторанний бізнес

Обов'язок прибути в ТЦК

Дмитро Лазуткін повідомив, що українці за кордоном зобов'язані прибути до ТЦК, якщо при оновленні данних застосунок Резерв+ повідомив, що особа перебуває у розшуку. Також візит у військкомат обов'язковий й для тих, хто порушив правила військового обліку.

Наприклад, особа знялася з обліку в одному місці, а в іншому не стала. Або не стала взагалі – виїхала коли їй ще не було 17 років. А зараз прийшов час. І так далі. Там є низка причин, але попередньо потрібно зв'язатися з ТЦК,
– розповів Лазуткін.

Водночас Міноборони розуміє, що до мобілізаційних процесів можна залучити невеликий відсоток українців, які зараз перебувають за кордоном. Не всі вони планують повертатися в Україні. Однак так чи інакше, українці за кордоном лишаються громадянами нашої держави і на них розповсюджується законодавство.

Юнаки мають повернути в Україну

  • В Сухопутних військах пояснили, що щороку протягом січня – березня беруться на облік громадяни України чоловічої статі, яким у той час виповнюється 17 років. Тобто громадяни, які виїхали з країни, все одно мають прибути в ТЦК особисто, аби стати на військовий облік, оскільки з-за кордону це зробити неможливо.
  • Юнаки, що виїхали за кордон і не перебувають на обліку все одно можуть отримати повістки. Варіант оновлення даних через мобільний застосунок Резерв+ працює лише для тих чоловіків, які вже стоять на обліку, незалежно від того, перебувають вони в Україні чи за кордоном.
  • Водночас варто вказати, що постановка на військовий облік не має відношення до мобілізаційних заходів. Така процедура існувала в Україні й до 24 лютого 2022 року.