У разі активізації бойовиків у сторону Маріуполя чи інших регіонів, ЄС реагуватиме, цитую, "чітко і жорстко", запевнив дипломат.

У ці хвилини у Брюсселі триває екстрене засідання міністрів закордонних справ ЄС, де і вирішується доля санкцій. Каталізатором зустрічі стали останні події у Маріуполі.

Я, як завжди, працюватиму над тим, щоб підтримати нашу єдність і здійснити максимальний тиск задля припинення бойових дій і досягнення припинення вогню,
— каже верховний представник ЄС з питань закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні.

Читайте також: Естонія висловилась за фінансову підтримку України

"Українці очікують, що ми будемо послідовними і введемо додаткові санкції. Події у Маріуполі важко назвати інакше, аніж терористичний акт. Ми маємо приймати рішення, як і домовлено. Адже ми казали – якщо ситуація буде погіршуватися, якщо не буде сигналів або ознак поліпшення, ми маємо продовжувати тиснути. Зараз для цього найкращий час", — наголосив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс.

Нагадаємо, Рада ЄС готується запровадити нові санкції проти Росії.

До слова, позиція нового уряду Греції з питання відносин між ЄС і Росією ускладнює дискусію про доцільність введення нових обмежувальних заходів проти Москви.