В організації кажуть, що після деокупації областей росіяни відмовилися організувати повернення дітей. Відтак, батьки залишилися з цією проблемою сам на сам.

До теми Били струмом і казали, що це "дзвінок Путіну": в ООН розповіли, як окупанти катують полонених

Як вдалось повернути дітей

Благодійники розповіли, що складна логістика, постійна небезпека, лінія вогню та перетин кількох кордонів для багатьох батьків перетворили повернення дітей у надзадачу. Тому вони звернулися за допомогою до Save Ukraine.

"Ми дуже задоволені, що все минуло успішно, й родини тепер зможуть трохи перепочити й відновитися після важкої психологічної травми", – йдеться у повідомленні.

До України повернули 17 дітей: дивіться відео

Дітей били за проукраїнську позицію

Хлопчик, якого повернули на Батьківщину розповів про жахливі умови, в яких тримали українських дітей. За його словами, депортовані діти мусили самі шукати собі їжу, адже нормального харчування їм не забезпечували.

Ба більше, хлопець розповів, що дітей з проукраїнською позицією били металевими трубами та погрожували вивезти в Псков. Також дітям розповідали, що їхні батьки від них відмовились, а звільнення Херсона – це "брехня українських пропагандистів".

Жахи депортації українських дітей: відео

Під Бахмутом знайшли полоненого українського бійця: коротко

  • Під час зачистки позицій, де перебували росіяни, у підвалі під Бахмутом знайшли полоненого українського бійця Олексія Гордєєва.
  • За попередньою інформацією, Олексій пролежав в підземеллі серед вбитих і важко поранених побратимів 42 дні. Полонений харчувався крихтами та пив з калюж. За півтора місяця Гордєєв схуд з 80 до 42 кілограмів.
  • У СтратКомі додають, що українського військовослужбовця знайшов та звільнив доброволець ЗСУ з Нової Зеландії.
  • Наразі Олексій перебуває у шпиталі у Дніпрі. Його прооперували, лікують від отруєння та дистрофії.