У ДТЕК повідомили, що це дозволяє завтра не відключати світло у Києві, Київській, Одеській та Дніпропетровській областях.

Дивіться також У Києві та ще 5 областях можуть застосувати аварійні відключення: за якої умови

Відключення світла не закінчилося

Зауважимо, що у разі перевантаження мереж можуть бути обмеження згідно з стабілізаційними графіками.

Очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль додав, що у понеділок не буде обмежень й на Рівненщині.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в етері телемарафону розповів, що крім балансових відключень, тобто обмежень генерації, є мережеві обмеження, через які у низці областей вимкнення світла можуть бути й зараз.

Він заявив, що ще залишаються не відремонтованими повністю багато точок, які постраждали внаслідок російських обстрілів. Це, наприклад, Одеса, Київщина, Харківщина, Запоріжжя.

Чому не вимикали світло 12 лютого

Виконавчий директор ДТЕК розповів, що у неділю, 12 лютого, не відключали світло завдяки поєднанню низки чинників: збільшення генерації, зниження споживання через вихідний і потепління, а також через ремонт.

Згодом в етері національного телемарафону голова правління Укренерго Володимир Кудрицький зазначив, що 12 лютого відключення були, але нетривалими і це тільки в тих регіонах, які через пошкодження системи неможливо заживити на 100%.

Ми провели вихідні в режимі, коли більшість наших споживачів не мали відключень. У більшості областей сьогодні ми не застосовували ліміти, у них не було відключень. Є декілька областей, зокрема, Харківська, де через пошкодження мереж фізично не можна доставити всі 100% необхідної електроенергії, і там можуть бути локальні обмеження, але й вони на вихідних не були великими,
– пояснив Кудрицький.

Також голова правління компанії відзначив суттєве покращення ситуації на Одещині – там вдалося майже повністю відновити енергопостачання. Однак нетривалі відключення все ще можливі, адже система не відновлена на 100%.

14 ракетна атака на енергосистему України

  • Російські війська 10 лютого здійснили чергову масовану ракетну та дронову атаку на енергетичні об'єкти. Окупанти пошкодили об'єкти критичної інфраструктури у шести областях України.
  • Загарбники поцілили в об'єкти теплової та гідрогенерації, а також до високовольтної інфраструктури у шести регіонах. У багатьох областях запровадили аварійні відключення електрики під час атаки.
  • У компанії ДТЕК уточнили, що внаслідок нічних та ранкових атак росіян було пошкоджено чотири ТЕС. Внаслідок чого поранення отримали двоє працівників, їм оперативно надали допомогу.
  • Нагадаємо, що через ракетний обстріл Рівненська та Південноукраїнська АЕС зменшили вироблення електрики, а на Хмельницькій АЕС зупинили роботу одного з реакторів.