Про те, як позбутися неприємного сусіда у потязі та почуватися в безпеці, в ефірі розповів керівник з комунікацій та маркетингу пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Шевченко.

Читайте також "Прінцеска, ти спіш?": дівчина, до якої у потязі домагався чоловік, звернеться в поліцію

Шевченко зазначив, що в Укрзалізниці посилили заходи безпеки й тільки протягом липня за порушення громадського порядку висадили з поїздів 53 пасажирів.

Що робити, аби порушника висадили з поїзда

  • Насамперед надати відповідний сигнал провідникові – він їздить у першому купе при вході в вагон. У нових вагонах є навіть кнопка виклику провідника.

Для нього, як і для начальника поїзда, існує цілий алгоритм дій на ці випадки.

  • Спершу провідник або стюарт пасажирського поїзда роблять усне зауваження такому пасажирові. Якщо він не дослухався зауваження, начальник поїзда приймає рішення щодо виклику поліції на наступну станцію.

Однак обов'язково має бути хоча б ще дві людини поруч, які можуть підтвердити те, що людина в неадекватному стані.

Крім того, на вимогу начальника поїзда зупинка може бути технічною. Якщо ситуація виходить з-під контролю, то поліцію викликають на найближчий пункт.

  • Після прибуття поїзда на станцію в присутності поліції складають акт з підписами двох свідків.

Тоді працівники поїзда разом з начальником поїзда ухвалюють рішення щодо можливості подальшої поїздки пасажира. Як правило, якщо викликали поліцію, якщо є очевидні ознаки сп'яніння, наркотичного стану чи то іншого неадекватного стану, тоді пасажира знімають з поїзда.

Бажано також робити фото- або відеозйомку неадекватної поведінки пасажира, аби буди додаткові докази.

Інцидент у потязі Львів – Маріуполь: що відомо

  • Нещодавно пасажирка потягу Львів – Маріуполь написала пост про домагання п'яного чоловіка.
  • Вона розповіла, що її сусід по купе поводився розпусно, торкався її, вночі голосно слухав музику із товаришем та не давав заснути. Заважав чоловік і їй, і ще одній пасажирці цього ж купе.
  • Дівчата поскаржилися провідниці та начальнику потяга, однак ті відповіли, що не можуть висадити чоловіка, який має квиток.
  • Поліція, яку викликали у Тернополі, теж не зарадила – правоохоронці теж не зняли його з потяга.
  • У результаті дівчат відселили в інше купе, а дебошир просто ліг спати.