Цей фейк також поширюють російські "опозиціонери". Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

До теми Ніхто не казав, що війни не буде, ми готувалися: Міноборони про "мовчання" перед вторгненням

Росія хоче дискредитувати Україну в очах світу

Маляр розповіла, що щойно країни заходу висловили свою чітку спільну позицію про військову допомогу Україні, одразу ж почали з'являтися вкиди російських інформаційних операцій. Пропагандисти поширюють фейк про те, що міжнародна допомога, зокрема зброя, якось не так обліковується, кудись не туди потрапляє чи незрозуміло використовується. Водночас росіяни не розуміють, "куди взагалі дивляться західні платники податків".

Заступниця міністра додала, що вже розповідала про те, що опозиційних росіян теж використовують для інформаційної роботи проти українців. Щоб люди почали вірити цим "лідерам думок", вони спочатку критикують президента країни-терористки Володимира Путіна.

І ось тут їм просто через "надійні" джерела у спецслужбах чи органах влади передають нібито інсайд про те, що в Україні десь не туди потрапляє зброя та інша міжнародна технічна допомога. І виключно з міркувань "справедливості" вони це починають оприлюднювати,
– зауважила Маляр.

Вона наголосила, що це – умисна інформаційна кампанія по дискредитації України. Насправді в Україні давно діє ефективна та прозора для партнерів система обліку допомоги, яка надходить від донорів і союзників для потреб ЗСУ.

"Впроваджена система контролю та звітності має дані про кожний рух і крок зброї, яка до нас надходить, та іншої допомоги. Ця система повністю відповідає нормам і правилам експортного контролю ЄС та США", – додала заступниця міністра.

Маляр підсумувала, що в урядів країн, які надають Україні військову допомогу, немає жодних питань щодо використання зброї та іншої допомоги. Інакше наступну партію зброї просто не надавали б, тим паче ніхто не переходив би на допомогу важким озброєнням.

Заступник міністра оборони Олександр Поліщук пояснив, чому у вигадки росіян вірити не варто: дивіться відео

Зброя для України: коротко

Варто подивитися – США переконують союзників давати зброю Україні