В УПЦ МП заявляють, що виселення монахів з Києво-Печерської лаври нібито "провокує росіян" і "дає їм нові аргументи задля виправдання своєї агресії".

Дивіться також Ті, хто відкине владу Москви, продовжать служіння у лаврі, – Епіфаній звернувся до ченців УПЦ МП

В ПЦУ не підуть

Представники московського патріархату заявили, що ченці лаври визначилися ще 27 січня 2023 року, коли заявили, що вони "були, є і будемо в Істині і вірними своїй канонічній Церкві та її предстоятелю Блаженнішому Митрополиту Онуфрію" і в ПЦУ не підуть.

В УПЦ МП згадали слова речника президента Росії Дмитра Пєскова про те, що виселення монахів з лаври виправдовує цілі російської "операції".

Також церква нагадала слова ченців Києво-Печерської лаври: вони наприкінці січня заявили, що залишаться вірними своїй церкві та її предстоятелю Онуфрію.

Заперечують зв'язки з Москвою

А ще УПЦ МП знову заперечила свої зв'язки з Москвою: "У всіх церковних і державних документах написано, що в лаврі сьогодні звершує богослужіння саме Українська православна церква.

В жодному офіційному церковному і державному документі немає слів "Московська церква" чи "Московський патріархат".

Виселення ченців УПЦ МП з Києво-Печерської лаври: головне

  • Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" 10 березня скерував Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ МП попередження про розірвання Договору про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю.
  • Ченці російської церкви змушені покинути території української святині.
  • Звісно, у Росії не змогли не прокоментувати таке "неповажне" ставлення до представників УПЦ МП. Російський патріарх Кіріл вирішив захистити своїх "підданих" й закликав "врятувати" лавру.