Також митрополит запевнив, що ченців від залякувань з боку теперішнього очільника Лаври. Епіфаній оприлюднив своє звернення 18 березня.

Цікаво Виселення ченців з Лаври: у Путіна заявили про "притиснення" монахів

Митрополит ПЦУ звернувся до ченців

Епіфаній зазначив, що про закриття монастиря у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі поки не мовиться.

Порівняння нинішніх подій із минулими гоніннями комуністичної влади на Церкву загалом і дворазовим закриттям монастиря, зокрема, є безпідставною маніпуляцією,
– пояснив митрополит.

Він наголосив, що московська духовна влада в Україні – неканонічна, і всі бачать, як Кремль використовує її проти українського народу.

"Лавра не повинна бути інструментом боротьби проти України, а навпаки – місцем молитви, побожного чернечого життя в дусі отців і подвижників минулого, місцем, яке буде духовно надихати наших співгромадян у ці важкі часи", – заявив настоятель ПЦУ.

Митрополит додав, що ставиться з повагою до тих отців та братів, які не поділяють ідеологію "руского міра" та спотворення, які вона вносить у церковне життя.

"Відкриваючи монастир у складі Помісної Церкви, наш Священний Синод звернувся до уряду з проханням надати в Лаврі приміщення для чернечого життя і богослужінь. Це прохання залишається актуальним, і ми наполягатимемо на тому, щоб чернече життя, можливість для щоденної молитви та богослужінь були належним чином забезпечені", – зазначив Епіфаній.

Дивіться звернення митрополита Епіфанія

Настоятель ПЦУ зауважив, що юрисдикція московського патріархату в Україні не має ані канонічної, ані моральної перспективи. Тож він сподівається, що незабаром остаточну заборону Москві впливати на українське церковне життя підтвердять і державним законом.

"Як Священноархімандрит я свідчу братії, що всі з вас, хто живе за вимогами канонів і Томосу, відкине беззаконну владу Москви, – продовжать своє служіння в Лаврі. Усі свої можливості та авторитет ми будемо використовувати для того, щоб захистити вас від залякувань з боку нинішнього керівника Лаври", – підкреслив митрополит.

За його словами, керувати поточними справами обителі будуть ті, хто:

  • знає традиції та життя монастиря,
  • відомий ченцям, адже належить до братії,
  • має відповідні здібності та не заплямував себе відданістю "рускому міру".

"Стародавня слов'янська мова, разом із сучасною українською мовою, буде богослужбовою мовою Лаври – ми знаємо, що для багатьох із вас це питання також важливе", – підсумував Епіфаній.

Виселення ченців УПЦ МП з Києво-Печерської Лаври

  • Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" 10 березня скерував Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) УПЦ МП попередження про розірвання Договору про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю. Ченці російської церкви змушені покинути території української святині.
  • Звісно, у Росії не змогли не прокоментувати таке "неповажне" ставлення до представників УПЦ МП. Російський патріарх Кіріл вирішив захистити своїх "підданих" й закликав "врятувати" Лавру.
  • У світовій спільноті також відреагували на виселення монахів. Зокрема, Папа Римський відзначився черговою дивною заявою. Він став на захист ченців та закликав поважати релігійні місця.