Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: Створення єдиної помісної церкви: що це означає для українців

Як зазначає політолог, після того, як Україна звернулася до Вселенського патріархату, і є інформація, що звернення підписали архієреї московського патріархату, далі має відбутися Синод, який надасть Україні томос (указ, декрет у деяких питаннях церковного устрою – "24"). Це означатиме, що в Україні є визнана канонічна церква Вселенською патріархією.

Якщо Константинополь визнає канонічною Українську єдину помісну церкву, все зміниться кардинально. Це не означатиме, що припинить існування УПЦ МП. В Україні будуть дві канонічні церкви: московська і Українська. Хто і яку церкву обере – питання риторичне. Дуже багато наших громадян орієнтовані саме на Українську церкву,
– зазначає Олександр Леонов.

Крім того, на переконання експерта, багато священнослужителів московського патріархату перейде в підпорядкування Української помісної церкви. Як зауважує Леонов, є один нюанс: Київський патріархат, як і Українська автокефальна церква, вважаються неканонічними церквами. Якщо Українська помісна церква буде канонічною, то частина московського патріархату переходить в її підпорядкування.

Як тільки буле прийнято рішення про канонічність створення Української православної помісної церкви, остаточно зруйнується і впаде концепція Третього Риму. Зараз ми відчуваємо тріскіт його веж. Це буде осиновий кіл у так званий "рускій мір",
– підкреслює Леонов.

За його словами, якщо Українська церква відділяється і до неї переходить частина московського патріархату, російська православна перестає бути найбільшою в православному світі. І це миттєво підвищує статус і можливості Вселенського патріарха і Константинополя. Тому це в його інтересах визнати Українську помісну церкву канонічною.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка щодо автокефалії Української православної церкви. За основу та в цілому свої голоси "за" віддали 268 народних депутатів. У Кремлі відмовляються підтримати створення помісної Української православної церкви.