Ветерани в стінах парламенту

На День пам'яті та примирення до Верховної Ради запросили ветеранів. А от голови Верховної Ради немає — Володимир Гройсман захворів. На засіданні був присутній Генсек ООН Пан Гі Мун.

Високоповажних іноземних гостей Президент України Петро Порошенко закликав допомогти Україні, без якої не було б перемоги у Другій Світовій війні, у боротьбі за мир. Україна втратила вбитими, за різними оцінками, від 8 до 10 мільйонів людей. Понад два мільйони українських дівчат та юнаків примусово вивезли на роботу до Третього Рейху.

Та ніхто із тих ветеранів і уявити не міг, що після перемоги ховатимуть своїх онуків у війні сучасної України.

"23-річний молодший лейтенант Іван Залужний, рятуючи своїх товаришів, загинув 2014 року під Амвросііївкою, на Донеччині. Такого онука, нагородженого орденом за мужність, виховав дід-герой — 96-річний Іван Залужний, який пройшов усю війну, брав участь у боях за Сталінград, закінчив звільненням Кореї", — сказав Президент України Петро Порошенко.

Жертви АТО

Президент додав, що ООН та ОБСЄ мають бути активнішими у допомозі Україні боротися за мир. І альтернативи мінським угодам він не бачить. Україна платить надто високу ціну: 1675 українських військових та 7 тисяч мирних мешканців стали жертвами цієї гібридної війни.

Світ має зупинити "імперські амбіції " Путіна,
— наголосив Порошенко.

Зневага від служителів Московського патріархату

Під час хвилини мовчання за загиблими героями АТО представники Московського патріархату демонстративно не встали. Та й потиснути один одному руки змогли не всі ветерани Червоної та Повстанської Армій.