Варто зазначити, що ці змінити стосуються лише українців старших 60 років. Відповідне рішення схвалили під час засідання Кабінету Міністрів, яке відбулося у середу, 19 січня.

Читайте також Тисяча Зеленського: хто зможе отримати та на що дозволять витратити виплати для вакцинованих

Уряд розширив дію програми "єПідтримка", аби її можна було витрачати не лише на книжки чи кіно. Українці, старші 60 років, зможуть з 24 січня витратити тисячу гривень на придбання ліків,
– сказав Денис Шмигаль.

Реакція МОЗ на ухвалу Кабміну

Глава МОЗ Віктор Ляшко зазначив, що люди віком від 60 років – є групою ризику та мають супутні хронічні захворювання, які потребують придбання додаткових лікарських засобів.

Банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років,
– наголосили у Міністерстві.

До слова, за кошти програми "єПідтримка" можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які товари, що реалізуються в аптеці. Наприклад, українці не зможуть купити:

  • препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки;
  • косметичні засоби;
  • едичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори.

"Тисяча Зеленського": що відомо

  • Володимир Зеленський пояснив, що програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе отримати 1 тисячу гривень. Швидко та зручно – тобто, через додаток "Дія".
  • За словами політика, за ці гроші можна буде придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр. Водночас можна буде купити квитки для мандрівок всередині країни – на внутрішні авіа- або залізничні перевезення.
  • Відповідно до умов президентської програми, гроші надають на 4 місяці з моменту отримання. Витратити їх можна як онлайн, так і безготівковим розрахунком через термінал компанії.
  • Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року, а реалізовуватимуть її у декілька етапів.

Як отримати "тисячу Зеленського": дивіться відео