Уряд на засіданні 20 травня погодив відновити роботу пунктів пропуску на кордонах. Однак це рішення не було оприлюднено, і прикордонники не могли відновити свою роботу. Про це у коментарі "РБК-Україна" розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Важливо Відкриття 66 пунктів пропуску на кордоні: точна дата

Відновлення роботи частини пунктів пропуску

КПП знову прийматиме громадян, починаючи з 00:00 29 травня.

Мова йде про 66 пунктів пропуску на кордоні з Молдовою та країнами Євросоюзу – Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

При цьому пропонувалося залишити закритими пункти пропуску на кордоні з Росією і Білоруссю через епідеміологічну ситуацію там.

Після цих заяв у Кабміні прикордонники проінформували всі суміжні сторони (країни ЄС і Молдову) про відкриття цих пунктів пропуску. Адже вони теж мають погодити відкриття пунктів пропуску зі своєї сторони.

Чому пункти пропуску не відновили роботу

Попри заяви на засіданні уряду, Кабінету Міністрів України за тиждень так і не оприлюднив це рішення. А без цього в Держприкордонслужбі не можуть відкрити ці 66 пунктів пропуску.

"Прикордонники готові до виконання завдань на всіх цих напрямках, це відбудеться, як тільки рішення буде оприлюднено", – відзначив Андрій Демченко.

Обмеження на кордонах: основне

  • З 16 березня через загрозу поширення коронавірусу Україна заборонила в'їзд іноземців (окрім тих, які мають право на проживання). З 17 березня припинили міжнародне залізничне, автобусне та авіасполучення. А вже 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирського руху.
  • Тимчасово припинили працювати 123 пункти пропуску уздовж усього кордону України. Робочими залишили тільки 20 КПП – 19 автомобільних та піший перехід через "Шегині" (автомобільний рух там не відновили).