Про те, що вся техніка держави-агресорки, яка стояла у Чорнобильській зоні відчуження, заражена, повідомив експерт НАЕК "Енергоатом" Генріх Кальян.

Читайте також "Приїхав без однієї руки – служив у Чорнобаївці": Кім розповів історії, які поширюють росіяни

Техніка росіян, яка перебувала в Чорнобилі, заражена

Військова техніка Росії, яка майже місяць була розташована в зоні, незалежно від того, окопувалася вона чи ні, – покривалася шаром радіоактивного бруду чи пилу,
– зазначив експерт.

Він додав, що у такому вигляді, тобто без обов'язкової дезактивації, техніка потім відійшла на територію Білорусі, а певна частина – попрямувала в Росію.

Атомники добре знають, якою непростою справою є дезактивація забруднених поверхонь. Для цього потрібні щонайменше велика кількість води, що подається під високим тиском, та спеціальні розчини або ж навіть піскоструми. Однак після цього всі використані засоби стають також радіоактивними.

На об'єктах, де проводять дезактивацію, отриману радіоактивну суміш спрямовують у спеціальну каналізацію. Її накопичують у спеціальних баках, а далі переробляють і спецтранспортом вивозять на захоронення.

Генріх Кальян сумнівається, що росіяни дотримувалися таких процедур щодо своєї військової техніки, яка перебувала в зоні відчуження. Тому безпека населення, поблизу якого ця техніка переміщуватиметься, під питанням.

Нагадаємо, раніше радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко заявив, що показники радіаційного фону в Києві та області – в нормі. Ситуація у Чорнобилі нормалізовується.

Зверніть увагу – через окупантів Чорнобиль зараз розвозиться всім світом: дивіться відео