Міноборони Болгарії повідомило, що задіяло модульний загін після того, як було виявлено частину безпілотника. За попередніми даними, дрон ніс об'єкт, який схожий на боєприпас.

Дивіться також Вбивство громадян Польщі та обстріл літака Британії: скільки разів Росія атакувала країни НАТО

До безпілотника була прикріплена мінометна міна

Об'єкт було виявлено вночі 18 вересня в районі човнового причалу в Тюленовому.

Модульний загін зі знешкодження боєприпасів на Варненській військово-морській базі був задіяний сьогодні рано вранці після повідомлення про виявлену частину безпілотника з прикріпленим до нього предметом, що нагадує боєприпас. Об'єкт було виявлено сьогодні вночі в районі човнового причалу в Тюленовому,
– йдеться у повідомленні Міністерства оборони Болгарії.

Згодом спецгрупа Болгарії знешкодила боєприпас, який знайшли разом з уламками. Вони виявили, що до дрона була прикріплена мінометна міна калібру 82 мм. Її підірвали. Більше деталей в Міноборони – не повідомили.

Офіційної інформації про походження безпілотника і припущень як він потрапив на територію Болгарії наразі немає. Невідомо, чи дрон впав з повітря, чи його змило течією.

Зазначимо, що Тюленово розташоване на чорноморському узбережжі, на північному сході країни за 60 кілометрів від Варни. Найближче велике румунське місто – Констанца за 75 кілометрів на північ.

Ізмаїл, портову інфраструктуру якого атакує російська армія, розташований за 210 кілометрів на північ від Тюленового.

Раніше уламки російських "Шахедів" упали в Румунії

  • Російські військові у вересні продовжили атакувати портову інфраструктуру України на Півдні. Під час атак окупантів кілька разів уламки російських дронів падали на території Румунії.
  • У відповідь на загрозу в прикордонних з Україною районах Румунії посилюють заходи захисту, зокрема облаштовують укриття, а також налагоджують оповіщення населення.
  • У НАТО заявили, що немає інформації, яка б вказувала на будь-який навмисний напад Росії на територію Румунії. Водночас Бухарест наголошує, що готовий збивати російські дрони, які становитимуть загрозу для їхньої країни.